Lietuvoje

2016.11.09 17:18

Gerėja KASP karių aprūpinimas būtiniausiais reikmenimis

LRT.lt 2016.11.09 17:18

Augant krašto apsaugos sistemos finansavimui Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP) tarnaujantys kariai savanoriai yra aprūpinami visais būtiniausiais kario reikmenimis, rašoma pranešime spaudai. 

Pasirūpinta naujomis ekipuotės liemenėmis, kuprinėmis, šaltam orui skirtais miegmaišiais, 25 proc. savanorių jau dėvi kevlarinius šalmus. Kariams išduodamos lauko uniformos. KASP karius taip pat pasiekia ir nauji ginklai: žvalgybos padaliniai jau naudoja automatinius šautuvus G36, kuopose taiklieji šauliai jau mokosi naudoti taikliojo šaulio ginklus FN SCAR. 

Per kelis ateinančius mėnesius planuojama aprūpinti KASP karius savanorius iki 75 proc. tuo, ką šiandien turi profesinės karo tarnybos karys ar  šauktinis, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karys. 

KASP vadas pulkininkas Arturas Jasinskas džiaugiasi gerėjančia KASP pajėgų aprūpinimo situacija ir tuo pačiu pažymi, kad pajėgose tarnybos esmė – savanorystė ir karių dvasia. 

„Savanorių noras tarnauti iš dalies kompensuoja likusius aprūpinimo trūkumus. Kaip aš sakau ir kaip daugelis savanorių kalba – mes tarnaujame su tuo, ką turime ir kiek turime ir didžioji dalis savanorių tai priima kaip tam tikrą išbandymą, iššūkį, savęs patikrinimą. Bendrauju su jais ir žinau, kad nėra daug tokių savanorių, kurie skųstųsi dėl aprūpinimo. Visi žinome situaciją ir ji tikrai gerėja“, – pranešime spaudai cituojamas plk. A. Jasinskas. 

Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). KASP yra integrali Sausumos pajėgų dalis. Pajėgos formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Šiuo metu pajėgose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją: Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.