Lietuvoje

2016.11.09 15:05

Savo vaikus į šulinį įmetusį vyrą teismas pripažino nepakaltinamu

BNS2016.11.09 15:05

Kauno apygardos teismas trečiadienį priėmė nutartį, kuria Kėdainių rajono gyventojas, į šulinį įmetęs du mažamečius savo vaikus, pripažintas nepakaltinamu, jam paskirtas priverstinis gydymas.

„Teismas pripažino jį nepakaltinamu, skyrė priverstinę medicininio pobūdžio priemonę. Iš esmės patvirtino, kad asmuo padarė nusikalstamas veikas“, – žurnalistams po posėdžio sakė prokuroras Andrius Kiuršinas.

Dėl vyrui paskirto priverstinio gydymo pratęsimo medikai kas pusmetį turės kreiptis į teismą, kuris vertins, ar asmens būklė nepagerėjo.

Jeigu vyras pasveiktų, būtų sprendžiama, ar bylą baigti, ar ją grąžinti prokurorui. Kadangi teismas pripažino, jog vyras buvo nepakaltinamas ir nusikaltimo padarymo metu, galimybės atnaujinti bylą ir jį nuteisti už padarytus nusikaltimus prokuroras nemato.

„Esant tokiems duomenims, kokie yra byloje, kad nusikaltimo metu jis negalėjo suprasti savo veiksmų prasmės ir jų valdyti, tokios galimybės nėra“, – sakė A. Kiuršinas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad, medikų vertinimu, vyro būklė yra labai sunki ir nėra pagrindo manyti, kad jis galėtų artimiausiu metu pasveikti.

Sausio 2-ąją, naktį iš penktadienio į šeštadienį, Kėdainių rajone esančiame Saviečių kaime 37 metų vyras smurtaudamas privertė iš namų pabėgti savo sugyventinę, o du iš keturių savo vaikų  – dvimetį berniuką ir keturių mėnesių mergaitę – įtariama, įmetė į kieme esantį šulinį. Vaikai per kelias minutes žuvo paskendę ir sušalę.

Pasak psichikos ekspertizę vyrui atlikusių psichiatrų, jis nei nusikaltimo įvykdymo metu, nei dabar nesuvokia savo veiksmų prasmės. Jam diagnozuotus psichinius sutrikimus specialistai sieja su ilgalaikiu ir nuolatiniu alkoholio vartojimu.