Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.09 17:15

D. Valys: griežčiausios bausmės N. Venckienei prokurorai neprašys

Liepa Želnienė, 15min.lt 2013.04.09 17:15

Generalinis prokuroras Darius Valys sako, kad kol kas Seimo narei, politinės partijos „Drąsos kelias“ frakcijos seniūnei Neringai Venckienei naujų įtarimų pareikšti neketinama.

Generalinis prokuroras Darius Valys sako, kad kol kas Seimo narei, politinės partijos „Drąsos kelias“ frakcijos seniūnei Neringai Venckienei naujų įtarimų pareikšti neketinama. Ir dėl tų įtarimų, kuriuos prokurorai galės Seimo narei pareikšti dabar, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę, anot D. Valio, politikei negresia griežčiausios numatytos bausmės.

„Šiandien nėra jokio pagrindo kalbėti apie jokius kitus įtarimus N. Venckienei. Šiandien toks klausimas net nėra svarstomas ir pagrindo tam absoliučiai nėra“, – į klausimą, ar N. Venckienei artimiausiu metu gali būti keliami įtarimai dėl bendrininkavimo teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės žmogžudysčių byloje, atsakė D. Valys.

Pasak jo, jei naujų įtarimų atsirastų ateityje, prokurorai turėtų pakartotinai kreiptis į teismą dėl parlamentarės teisinio imuniteto naikinimo.

Ir dėl dabar Seimo narės laukiančių įtarimų, pasak D. Valio, prokurorai greičiausiai neprašys teismo skirti politikei griežčiausias įstatymuose numatytas bausmes.

„Baudžiamoji atsakomybė priklauso nuo daugelio aplinkybių. Pirmiausia, prokurorai turi priimti sprendimus dėl bylos perdavimo teismui. Vertindamas visumą aplinkybių – lengvinančias, sunkinančias aplinkybes – jis prašo teismo skirti atitinkamą bausmę, kuri parenkama sankcijos ribose. Kalbėti apie konkrečias bausmes ir jų rūšį šiandien būtų labai neatsakinga. Tikrai nereikia sieti atsakomybės su maksimaliomis Baudžiamajame įstatyme numatytomis bausmėmis“, – kalbėjo prokuroras.

Už N. Venckienės galimai padarytus nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas (BK) numato ne administracines nuobaudas, bet laisvės atėmimo bausmę. Maksimali N. Venckienei gresianti bausmė – treji metai kalėjimo.

Primename, kad Seimas antradienį panaikino N. Venckienės teisinę neliečiamybę. Nuo šiol prokurorai galės apklausti, suimti ir kitaip suvaržyti N. Venckienės laisvę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi