Lietuvoje

2016.11.09 09:36

A. Sysas nekorektiškomis vadina derybas dėl būsimos koalicijos

ELTA2016.11.09 09:36

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas nekorektiškomis vadina Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybas dėl būsimos koalicijos ir mano, kad socialdemokratams turėjo atitekti kitos ministerijos.

„Aš galiu pasakyti savo asmeninę poziciją: derybos, manau, nevisiškai korektiškai vyko, aš tai sakiau ir vakar. Tai šiuo atveju, manau, kad tos trys ministerijos turėjo būti šiek tiek kitokios, bet dauguma priima sprendimus, penktadienį kalbėsime apie personalijas“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Sysas.

Valdančiąją koaliciją formuojantys LVŽS ir LSDP sutarė, kad būsimoje vyriausybėje socialdemokratų atstovams priklausys trys ministrų postai – Ūkio, Užsienio reikalų ir Teisingumo ministerijose.

„Derybos yra, kai abi pusės derasi ir gali pasirinkti, bet kai vienai pasako, kad jūs turėsite „šitą, šitą ir šitą“, po to vieną Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją iškeičia į Ūkio – man šiek tiek nepriimtini tokie dalykai“, – teigė politikas.

A. Sysas taip pat atmetė teiginius, esą LSDP norėtų Susisiekimo ministerijos.

„Dėl Susisiekimo – absoliučiai nebuvo, ir mūsų pirmininkas iš karto pasakė, kad Susisiekimo (ministerijos. – ELTA) neprašome, kai kalbėjome apie ūkines ministerijas, nes ir taip mus visą laiką sieja, kad Susisiekimo ministerijai priklauso „Lietuvos geležinkeliai“, daug visokių nereikalingų kalbų, apkalbų, todėl mes kalbėjome apie Ūkio, Aplinkos arba Žemės ūkio ministerijas. Tikrai nekalbėjome apie Susisiekimo ministeriją“, – sakė jis.

Penktadienį LSDP prezidiume, anot A. Syso, bus kalbama apie personalijas, kas galėtų vadovauti šioms socialdemokratams deleguotoms ministerijoms. Viešojoje erdvėje kalbama, kad Ūkio ministerijai galėtų vadovauti Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, Užsienio reikalų – dabartinis ministras Linas Linkevičius, o Teisingumo – Seimo narys Julius Sabatauskas.

A. Sysas, klausiamas, kodėl LSDP Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją iškeitė į Ūkio, šį klausimą siūlė adresuoti partijos pirmininkui Algirdui Butkevičius, nes taip buvo suderėta su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu.

„Mes, kaip derybininkai, apie tai sužinojome vakar“, – teigė parlamentaras.

Tai, pasak jo, nėra teisinga, nes socialdemokratai ir būdami valdžioje šią ministeriją buvo užleidę Darbo partijai, neišvengta problemų, kritikos dėl socialinės politikos sulaukdavo ne ministrė Algimanta Pabedinskienė, o A. Butkevičius. A. Syso manymu, tai buvo ir viena iš priežasčių, kodėl LSDP pralaimėjo rinkimus.

„Tai šiuo atveju pasakyti, kad pas mus ūkio specialistų, kurie galėtų užimti ministro postą yra, o socialinės apsaugos – nėra, man šiek tiek keistai skamba“, – neabejojo politikas.

A. Sysas taip pat sakė, kad nėra sutarimo, jog socialdemokratai siūlytų kandidatus ir į jiems nepriskirtas ministerijas, nors R. Karbauskis teigė, kad „pasinaudotų tokiomis paslaugomis“.

„Bet yra vienas „bet“ – jis labai alergiškas partiškumui, jis visą laiką reikalauja, kad būtų nepartiniai. Šitas klausimas yra šiek tiek keistokas“, – dėstė jis.

Trečiadienį per pietus Seime bus pasirašyta valdančiosios koalicijos sutartis.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5