Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.08 17:07

Daugiausiai paramos nuo gyventojų pajamų mokesčio – kariuomenei

ELTA 2016.11.08 17:07

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos duomenimis, daugiausiai šalies gyventojų paramos, kurią jie skyrė nuo 2015 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, šiemet bus pervesta Lietuvos kariuomenei – kiek daugiau nei 201 tūkst. eurų.

Anot Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko, visos gyventojų skirtos ar suaukotos lėšos patenka į kariuomenės vado valdomą fondą. Apie sprendimus panaudoti šiemet į fondą gautas lėšas visuomenė bus informuota vėliau.

Už 2014 m. gyventojų kariuomenei skirtą dalį nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio buvo nupirkta 30 šarvinių liemenių nacionalinių greitojo reagavimo pajėgų kariams. 2015 m. – įsigyjami infraraudonųjų atspindžių filtrai optiniams taikikliams. Šie filtrai leidžia kariams efektyviau vykdyti užduotis tamsiu paros metu ir blogo matomumo sąlygomis.

Pernai už 2014 m. mokestinį laikotarpį Lietuvos kariuomenei savo pajamų mokesčio dalį skyrė 6 924 gyventojai, iš viso – apie 278 tūkst. eurų, o 2014 metais už 2013 m. mokestinį laikotarpį – 977 gyventojai, iš viso – apie 39 tūkst. eurų.

Pernai fizinių ir juridinių asmenų Lietuvos kariuomenei suaukotos lėšos – apie 22 tūkst. eurų – per šiuos metus buvo panaudotos karių laisvalaikio ir sporto zonų gerinimui Karinėse jūrų pajėgose ir trijuose Sausumos pajėgų batalionuose – Karaliaus Mindaugo husarų, Birutės ulonų ir Kęstučio motorizuotajame pėstininkų bei vieno sužeisto kario gydymui ir reabilitacijai.

Prie krašto saugumo stiprinimo finansiškai gali prisidėti fiziniai ir juridiniai asmenys, skirdami tikslinę paramą Lietuvos kariuomenei, Krašto apsaugos ministerijai, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai ir Vytauto Didžiojo karo muziejui. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi