Lietuvoje

2016.11.08 18:29

Socialdemokratai Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją pakeitė į Ūkio ministeriją

Liepa Želnienė, 15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.08 18:29

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai antradienį Seimo posėdžių pertraukos metu susitiko dar vienam derybų dėl koalicijos raundui su socialdemokratais. Po susitikimo pranešta, kad susitarimas pasiektas, o socialdemokratams naujoje vyriausybėje priklausys trys ministerijos: Užsienio reikalų, Teisingumo ir Ūkio, kuria socialdemokratai pakeitė anksčiau jiems siūlytą Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Taip pat patvirtinta, kad koalicijos sutartis bus pasirašyta trečiadienį.

A. Butkevičius tikino, kad Ūkio ministeriją socialdemokratai pasirinko atsižvelgdami į kandidatus, kurie gali būti siūlomi ministrais. Tačiau kandidato į ūkio ministrus jis neįvardino.

Prieš derybų pradžią socialdemokratas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas teigė, kad socialdomokratai sieks keturių ministerijų.

Pasak jo, to reikalauti yra nutarusi socialdemokratų valdyba.

Savo ruožtu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmadienį vakare 15min sakė, kad socialdemokratų reikalavimas nebus vykdomas.

„Mes deramės dėl trijų ministerijų. Tokios yra kvotos ir kitos diskusijos nėra ir iš viso ir negali būti. Jokių variantų nėra. Jeigu būtų keliamas toks reikalavimas, tai būtų ultimatumas, tai tokiu atveju derybose keistųsi partneriai“, – sakė R. Karbauskis.

Antradienį derybose dalyvauja socialdemokratai A. Butkevičius, Algirdas Sysas, Gintautas Paluckas, Julius Sabatauskas, Andrius Palionis ir Irena Šiaulienė. Prieš susitikimą su R. Karbauskiu trumpai pasikalbėti buvo užsukęs ir Gediminas Kirkilas, tačiau derybose jis nepasiliko.

Valstiečiams-žaliesiems derybose atstovauja R. Karbauskis, Povilas Urbšys, Rima Baškienė, Stasys Jakeliūnas ir Eugenijus Jovaiša. Kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis derybose nedalyvauja dėl šeimos rūpesčių.

Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmadienį po partijos valdybos posėdžio prabilo, kad socialdemokratai norėtų siūlyti ministrą į kurią nors iš „ūkinių“ ministerijų – Ūkio, Žemės ūkio arba Aplinkos.

Antradienį R. Karbauskis taip pat patvirtino, kad koalicijos sutartis bus pasirašyta trečiadienį, vidurdienį.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ iškovojo 56 parlamentarų mandatus, konservatoriai laimėjo 31 mandatą, o socialdemokratai Seime turės 17 atstovų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.