Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.08 13:19

Partijos iš gyventojų pajamų mokesčio gaus per milijoną eurų

BNS 2016.11.08 13:19

Partijos iš gyventojų pervedamo 1 proc. pajamų mokesčio šiemet gaus 1,02 mln. eurų – per metus išaugo ir partijoms paramą skiriančių gyventojų skaičius, ir paramos dydis.

Partijoms dalį praėjusių metų pajamų mokesčio skyrė 68 tūkst. gyventojų, metais anksčiau jų buvo per 65 tūkst., o suma siekė per 880 tūkst. eurų, rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skelbiami duomenys.

Iš partijų šiemet daugiausiai paramos sulauks Liberalų sąjūdis – beveik 262 tūkst. eurų, Lietuvos socialdemokratų partijai teks apie 211 tūkst. eurų, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams bus pervesta 210 tūkst. eurų, kitoms partijoms teks mažesnės sumos. Iš viso parama pervesta 31 partijai.

„Šiais metais skirdami paramą gyventojai buvo aktyvesni nei praėjusiais metais: sulaukta daugiau gyventojų prašymų skirti paramą, mokesčių mokėtojai skyrė didesnes sumas tiek organizacijoms, tiek politinėms partijoms. Tokia tendencija pastebima keletą metų iš eilės“, – pranešime cituojama VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Didžiausią dalį parlamentinių partijų pajamų sudaro biudžeto dotacija, iš viso šiemet partijoms skirta apie 5,5 mln. eurų. Į dotaciją pretenduoja tik per pastaruosius trejus rinkimus sėkmingai pasirodžiusios partijos.

Lietuvos gyventojai gali 1 proc. nuo savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti politinėms partijoms, 2  proc. – įvairiems fondams, asociacijoms, viešosioms įstaigoms, profsąjungoms ir kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi