Lietuvoje

2016.11.08 12:50

R. Karbauskis tiki derybų su socialdemokratais sėkme

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.11.08 12:50

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas sako, kad yra didelė tikimybė, jog dėl valdančiosios koalicijos partijai pavyks susitarti su socialdemokratais. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, koalicijos sutartis gali būti pasirašyta trečiadienį.

Komentuodamas socialdemokratų partijos vadovų pareiškimus dėl ketvirtos ministerijos, Karbauskis sako, kad patys socialdemokratai derybas iškėlė į viešąją erdvę.

„Manyčiau, kad mes ir socialdemokratai pasinaudojome viešąja erdve stiprindami savo derybines pozicijas. Norai yra norais, tačiau yra realios proporcijos rinkimuose – gauti mandatai, kuo remiantis mes ir šnekamės. Manau, kad iš viso nereikėjo naudoti viešosios erdvės deryboms, tai galėjome daryti ir be spaudos įsikišimo – ne iš mūsų pirmų lūpų nuskambėjo pasakymas, kad tai netenkina. Mes atsakėme taip, kaip mes norėjome“, – LRT radijui sako Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas sako, kad pokalbiai su valstiečiais labiau panašūs į pasiūlymus, o ne į derybas. A. Syso teigimu, socialdemokratai antradienį toliau derėsis dėl konkrečių ministerijų.

„Derybos yra tada, kai abu partneriai bando tartis dėl kažko, bet kai partneris ateina ir pasako, kad gauni šitą, šitą ir šitą, tai nėra derybos, tai yra pasiūlymai. Todėl mes išsakėme savo poziciją, kad mes turėtume pasirinkti ministerijas. Kalbant apie proporcijas, tai Seime – taip, tačiau vyriausybėje yra 15 ministerijų, o ne 14, todėl derybininkai pamiršo, kad ir premjero kėdė yra valstiečių“, – teigi Socialdemokratų vicepirmininkas Algirdas Sysas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.