Lietuvoje

2021.11.08 13:40

Rukloje surengtas laisvės reikalaujančių migrantų protestas, policija sako pažeidimų nefiksavusi

atnaujinta 16.51
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.11.08 13:40

Ruklos pabėgėlių priėmimo centro teritorijoje apgyvendinti migrantai pirmadienį surengė protestą reikalaudami laisvės. Apie didesnius neramumus pirmadienio vidurdienį žinių nėra, teritorijoje budi Viešojo saugumo tarnybos ir policijos pareigūnai.

Kaip laidai „Lietuvos diena“ sakė žurnalistė Jūratė Anilionytė, prie tvoros dienos metu būriavosi kelios dešimtys neteisėtai Lietuvos sieną iš Baltarusijos kirtusių migrantų, girdimi šūksniai „freedom“ (liet. laisvė), migrantai taip pat laikė plakatus. Tiesa, pareigūnai ribojo žurnalistų galimybę prieiti arčiau ir pačios teritorijos matomumą, kurioje gyvena migrantai.

Kaip vėliau pranešė BNS, policija nurodo pažeidimų nefiksavusi.

„Kol kas neramumų, teisės pažeidimų nefiksuota. Pareigūnai užtikrina viešąją tvarką“, – BNS teigė Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Ši protesto akcija surengta prie Baltarusijoje prie Lenkijos pasienio susitelkus didelei migrantų grupei. Ji bandė prasiveržti į šalies teritoriją, tačiau Lenkijos pajėgos tam užkirto kelią.

Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo teigimu, remiantis įvairių šaltinių duomenimis, Baltarusijos pasienyje su Lenkija gali būti nuo 1 iki 5 tūkst. žmonių.

Pasak jo, pareigūnai turi informacijos, jog Lietuvoje esančiose neteisėtų migrantų stovyklose gali būti organizuojami neramumai.

Dėl to ten pasitelktos papildomos pajėgos, speciali technika, identifikuoti galimi neramumų organizatoriai ir jiems pritaikytos prevencinės priemonės, nuolat apžiūrimos jų gyvenamosios patalpos.

R. Liubajevas neatmetė, kad migrantų veiksmai Lietuvoje ir Lenkijos pasienyje gali būti koordinuojami.

Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pareiškė, kad veiksmai prie Lenkijos sienos gali kartotis ir Lietuvos pasienyje.

„Todėl mūsų visos institucijos yra maksimaliai pasiruošusios, tai yra maksimalios mūsų pareigūnų pajėgos, kariuomenės pajėgos šiuo metu yra perdislokuotos, atsižvelgiant į tam tikrą specifiką. Mūsų institucijos yra pasidėliojusios galimus skirtingus scenarijus ir atitinkamai galimas taktikas“, – tvirtino ji.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6 tūkst. asmenų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt