Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.07 22:42

Socialdemokratai siūlys kandidatus ir į žemės ūkio bei ūkio ministrus

BNS 2016.11.07 22:42

Nors Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) gavo tris ministerijas, ji dar ketina siūlyti savo kandidatus į ūkio ir žemės ūkio ministrus.

„Dabar mums numatytos trys ministerijos, o dėl gal ketvirtos bus pokalbiai teikiant kandidatus į ministrus atsižvelgiant į jų kompetenciją. Buvo toks geranoriškas požiūris tiek iš pono Karbauskio, tiek iš mano pusės, kad gal į kai kurias ūkinės paskirties ministerijas teiktų kandidatų jie, tiek ir mums neuždarytų durų teikti kandidatų, o ministras pirmininkas atsirenka pagal kompetenciją“, – po LSDP valdybos posėdžio žurnalistams sakė partijos pirmininkas, premjero kadenciją baigiantis Algirdas Butkevičius.

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo socialdemokratams vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo, Teisingumo bei Užsienio reikalų ministerijoms.

Nors vadinamųjų ūkinių ministerijų sąraše yra ir Susisiekimo ministerija, A. Butkevičius tvirtino, kad į jos vadovus partija neteiks kandidato.

„Aš iš karto pasakiau derybų metu, kad Susisiekimo ministerijos mes atsisakome dėl tam tikrų sklandančių išgalvotų informacijų, kad tai tai vos ne socdemų ministerija, kuri kažką globoja, tam tikras institucijas, kurios lyg pavaldžios tai ministerijai. Kad nebūtų nereikalingų kalbų, mes pasakėme, kad iškart atsisakome“, – žurnalistams sakė socialdemokratų lyderis.

Jis pripažino, kad socialdemokratai kelia klausimą dėl Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų išėmimo iš dalybų, nes šių ministerijų vadovus daugiausia rinksis prezidentė.

LSDP taip pat nepritaria „valstiečių“ idėjai į Kauną perkelti Aplinkos bei Žemės ūkio ministerijas. A. Butkevičiaus teigimu, tai sukeltų nereikalingų sunkumų organizuojant vyriausybės darbą.

„Išsakėme šiandien savo nuomonę, kad tikrai nereikėtų skubėti, išsakėme, kokios yra galimos problemos, kad reikėtų pasimokyti iš Estijos, kuri buvo perkėlusi į Tartu miestą. Tikrai gyvenimas parodė, kad susidurdavo su nemažai problemų. Kai kada reikia operatyviai ir ministrus išsikviesti, ir įvairiuose posėdžiuose, pasitarimuose dalyvauti, gali iškilti daug problemų“, – sakė jis.

Socialdemokratų ir „valstiečių“ derybas dėl valdančiosios koalicijos formavimo A .Butkevičius apibūdino kaip konstruktyvias ir geranoriškas.

„Mes gana sėkmingai deramės, derybos vyko labai konstruktyvios ir, pasakyčiau, džentelmeniškoje aplinkoje, jokių įžeidinėjimų vieno kito atžvilgiu nebuvo, gerbiant kiekvieną derybininko išsakytą mintį. Tikimės, kad rytoj (antradienį – BNS) programinių nuostatų derinimą užbaigsime, o trečiadienį pasirašysime koalicinę sutartį“, – teigė A. Butkevičius.

Vertybines nuostatas „valstiečių“ ir socialdemokratų darbo grupės derina nuo praėjusios savaitės.

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga derėtis dėl valdančiosios koalicijos formavimo siūlė ir konservatoriams, tačiau šie pareiškė nesiderėsiantys, kol „valstiečiai“ paraleliai vykdo derybas su socialdemokratais.

Per spalį vykusius Seimo rinkimus „valstiečiai“ iškovojo 56 parlamentarų mandatus, konservatoriai laimėjo 31 mandatą, o socialdemokratai Seime turės 17 atstovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi