Lietuvoje

2016.11.07 18:02

Kariuomenė kreipėsi į prokuratūrą dėl žalos atlyginimo „Nota bene“ byloje

LRT.lt 2016.11.07 18:02

Pirmadienį Lietuvos kariuomenė kreipėsi į Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorą Gintarą Jasaitį, vadovaujantį ikiteisminiam tyrimui dėl galimo UAB „Nota bene“ sukčiavimo ir kitų su lauko virtuvių atsarginių dalių ir agregatų įsigijimu susijusių nusikalstamų veikų, prašydama pripažinti kariuomenę civiliniu ieškovu ir pareikšdama civilinį ieškinį baudžiamojoje byloje dėl padarytos žalos atlyginimo, rašoma pranešime spaudai.

Prekes UAB „Nota bene“ pristatė į Lietuvos kariuomenės sandėlius dar 2014 metais, o Logistikos valdybos vado sudaryta inventorizacijos komisija š. m. spalio 6–18 d. atliko pagal minėtą sutartį pristatytų prekių inventorizaciją. Jos metu buvo tikrinama, ar visos gautos prekės tebėra Lietuvos kariuomenės sandėliuose ir kokios jos būklės (ar nepažeistos pakuotės ir pan.).
 
Inventorizacijos išvadose buvo įvardintos pagrįstos abejonės ir dėl kai kurių kitų prekių, nei buvo identifikuota iki tol, kilmės. Taip pat buvo įvertinta, kad galimai buvo padaryta ne tik turtinė, tačiau ir didelė neturtinė žala. Todėl, po konsultacijų su ikiteisminiam tyrimui dėl galimo UAB „Nota bene“ sukčiavimo vadovaujančiu prokuroru, Lietuvos kariuomenė priėmė sprendimą reikšti civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo vykdomame ikiteisminiame tyrime.