Lietuvoje

2012.06.26 09:42

Seimo komisija siūlo panaikinti N. Venckienės neliečiamybę (papildyta)

ELTA 2012.06.26 09:42

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo panaikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Seimo laikinoji tyrimo komisija siūlo panaikinti teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Už tokį sprendimą antradienį už uždarų durų vykusiame Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl teisėjos N. Venckienės teisinės neliečiamybės posėdyje balsavo 6 komisijos nariai, prieš – 5.

Komisijos pirmininkas Evaldas Jurkevičius sako, kad sprendimas buvo priimtas „be jokio šališkumo“.

„Tiems, kurie ieško tiesos, noriu pasakyti apie tiesą. Tiesos ieškojimas ir kai kada netgi Lietuvos Prezidentės pastatymas į nepatogią padėtį, tai tikrai nebus ta tiesa, kurios reikia Lietuvai. Tiems žmonėms, kurie tiki, myli ir gerbia Lietuvos įstatymus ir Lietuvos valstybės priimamus sprendimus, noriu pasakyti, kad komisijos sprendimas buvo be jokio šališkumo. (....) Sprendimas, mano galva, yra priimtas teisingas“, – žurnalistams sakė E. Jurkevičius.

Komisijos pirmininkas E. Jurkevičius pakvietė N. Venckienę per būsimus Seimo rinkimus su juo varžytis dėl parlamentaro mandato Baltijos rinkimų apygardoje.

„Jeigu gerbiama teisėja N. Venckienė neatsidurs, kur atsiduria kai kurie žmonės, t. y. Panevėžyje, atitinkamuose namuose, jeigu nesulauks bausmės, o tiesiog garbiai iškėlusi galvą duos atsakymus teisėsaugai, įrodys savo nekaltumą, aš kviečiu ją kandidatuoti Klaipėdoje, Baltijos vienmandatėje apygardoje, kur aš esu išsikėlęs savo kandidatūrą į Seimo rinkimus“, – pareiškė E. Jurkevičius.

Komisijos darbas jam kaip pirmininkui buvo „panašus į tokią kaip pasaką“. „Gal matėte Kiplingo apie Mauglį? Visokių ten buvo atstovų, visokių personažų“, – sakė jis.

E. Jurkevičius kategoriškai paneigė kalbas apie tai, esą Lietuvą valdo pedofilai. „Ateina žinios iš tarptautinės bendruomenės, kad mūsų šalį esą valdo pedofilai. To nėra ir nebus civilizuotoje Lietuvos šalyje“, – tvirtino jis.

Tuo metu Seimo narys Rytas Kupčinskas kritikuodamas komisijos darbą žurnalistams sakė, kad buvo daug pažeidimų. Pasak jo, komisijos nariai negavo visos reikiamos medžiagos, nebuvo galimybės paklausti ir kitų pareigūnų, pavyzdžiui, ikiteisminio tyrimo prokuroro.

Piktindamasis komisijos darbu parlamentaras Naglis Puteikis stebėjosi, kad rezoliucijos projekte liko žodis „suimti“. „Bet kokiu atveju tai rodo, kad 6 iš 11 labai nori, kad teisėja būtų suimta“, – mano politikas.

Seimas į antradienio popietinio plenarinio posėdžio darbotvarkę nutarė įtraukti klausimą dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės.

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją N. Venckienę, ją suimti ir kitaip suvaržyti jos laisvę, primena ELTA.

Panaikinti N. Venckienės imunitetą prašoma ikiteisminių tyrimų metu gavus duomenų apie N. Venckienės galimai padarytas nusikalstamas veikas.