Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.07 12:04

Socialiai atsakingo verslo iniciatyva – pagalba išgyvenantiems sunkumus

Prie Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungia vis daugiau įmonių. Viena paskutinių – degalinių tinklą „Statoil“ valdanti bendrovė „Circle K Lietuva“. Kaip rašoma pranešime spaudai, artimiausius metus šios įmonės socialinės veiklos bus nukreiptos bendriems tikslams kartu su kampanija įgyvendinti – siekti mažinti priklausomybes, smurtą, savižudybes, skatinti globą ir įsivaikinimą.

Pasak šalies vadovės, auganti socialinė verslo atsakomybė – geriausias įrodymas, kad Lietuva – šiuolaikiška ir pažangi valstybė. Šalyje vis daugiau socialiai atsakingo verslo pavyzdžių – įmonės padeda sunkiai gyvenančioms šeimoms, globos namams, vaikų dienos centrams. Verslas ne tik atsiliepia į pagalbos prašymus, bet ir pats kuria iniciatyvas bendruomenėms. Sutelktos šalies institucijų, nevyriausybinių organizacijų ir verslininkų pastangos gali efektyviai prisidėti mažinant skurdą ir socialinę atskirtį Lietuvoje.

Lietuvoje šiuo metu socialinės rizikos šeimose auga 19 tūkstančių vaikų. Iš jų tik 5000 lanko dienos centrus, kur gali jaustis saugūs, ruošti pamokas ir gauti maitinimą. Šalyje veikia 250 dienos centrų ir trūksta daugiau nei dvigubai tiek, kad būtų galima priimti visus vaikus iš sunkumus patiriančių šeimų, užtikrinti jiems saugumą.

Tam, kad ši situacija imtų keistis, reikalingos lėšos. Bendrovės „Circle K Lietuva“ generalinio direktoriaus Skirmanto Mačiuko teigimu, efektyviausias socialinių problemų sprendimas – jų prevencija, todėl įmonės socialinės atsakomybės veiklos bus nukreiptos į vaikų dienos centrų steigimą, socialinių darbuotojų kvalifikacijos kėlimą bei žinomų šalies žmonių įtraukimą į regionuose besimokančio jaunimo ugdymą.

Siekdami dar labiau stiprinti socialinį sąmoningumą, taip pat norėdami išgirsti žmonių nuomonę apie įmonės planuojamas vykdyti socialines veiklas, bendrovė pakvietė visus degalinių klientus į išradingą apklausą.

Visą lapkričio mėnesį įmonės degalinėse apsilankę klientai galės balsuodami išreikšti savo nuomonę apie įmonės pasirinktas socialinės atsakomybės iniciatyvas. Skaičiuojama, kad per mėnesį įmonės degalinėse apsilanko apie 2 milijonus klientų. Todėl ši apklausa – geriausias įrodymas, kad socialinės problemos pamažu tampa visos visuomenės reikalu.

Daugiau apie šią akciją – įraše. Taip pat informacijos galima rasti iniciatyvos interneto puslapyje, socialinėje „Facebook“ paskyroje ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi