Lietuvoje

2021.11.06 13:47

Prie pasaulio prisijungė ir Vilnius: surengta eisena už klimato teisingumą

atnaujinta 14.25
LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.06 13:47

Vidurdienį Vilniuje vyko eisena už klimato teisingumą. Dalyviai nuo Katedros aikštės žygiavo iki nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos.

LRT RADIJUI susirinkusieji į eiseną teigė nerimaujantys dėl Žemės ateities ir besitikintys paskatinti imtis veiksmų.

„Aš čia atėjau kaip dviejų vaikų mama. Tikrai labai neramu, kokia ateitis laukia mano vaikų“, – tvirtino viena dalyvė.

„Pagrindinis tikslas yra nepalikti šios temos. Jeigu mes neišsprendžiame klimato krizės, tai visos kitos temos tampa bereikšmės ir nereikalingos“, – teigė kitas atėjusysis į eiseną.

Kaip vieną iš svarbių aspektų dalyviai išskyrė transportą, kurį ragino apmokestinti ir į eiseną atsineštais plakatais – „Apmokestinkit mano dyzelį“.

Vilniaus universiteto Chemikos ir geomokslų fakulteto docentas Justas Kažys LRT RAIJUI tvirtino taip pat abejojantis, kad Glazge vykstančioje Jungtinių Tautų konferencijoje COP26 verta tikėtis reikšmingų ir ryžtingų pokyčių. Anot jo, permainų tikėtis neverta, nes sprendimai priimami neryžtingai ir per lėtai.

„Nuogąstavimai dėl 26 kartą vykstančio susitikimo ir tik blogėjančios klimato padėties yra teisingi, nes pačioje konferencijoje vėl matoma tam tikrų kosmetinių pagerinimų, bet niekas nejuda esminių klausimų link. Pati konferencija greičiausiai nepasieks tiek, kiek užsibrėžta ir kiek norėta. Net jeigu įsipareigojimai yra išsakomi, kol jie neatsiras valstybiniuose teisės aktuose, tikėtis kažkokių permainų mažai galima“, – tvirtina J. Kažys.

Akcijos vyksta ir kituose pasaulio miestuose

Panašios akcijos rengiamos ir kituose pasaulio miestuose. Iš viso jų skaičiuojama apie 200.

Glazge tęsiantis Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijai COP26, klimato aktyvistai visame pasaulyje reikalauja konkrečių pokyčių išeidamii į gatves.

Šeštadienį Glazgas ruošiasi antrai didelių protestų dienai, aktyvistams piktinantis delsimu spręsti pasaulinę klimato krizę.

Ankstesnę dieną švedų paauglė aktyvistė Greta Thunberg Glazgo gatves užplūdusiems protestuotojams pareiškė, kad Jungtinių Tautų klimato konferencija tapo dar viena „nesėkme“.

Glazge organizatoriai ir policija nurodė, kad šeštadienio demonstracijose gali dalyvauti iki 50 tūkst. žmonių. Eitynės vyks netoli miesto centre esančio budriai saugomo suvažiavimų centro, kur vyksta COP26.

Aktyvistai reikalauja stabdyti biologinės įvairovės nykimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą. Taip pat suteikti galią piliečiams įsitraukti į sprendimų priėmimus pasitelkiant piliečių asamblėjas.

Žinios. Prisijungė ir Vilnius: surengta eisena už klimato teisingumą

LRT.lt kviečia pasidairyti po nuotraukų galeriją, kurioje – Vilniuje vykusios eisenos akimirkos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt