Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.07 11:54

Turėtų suskubti nepasikeitusieji padangų

ELTA 2016.11.07 11:54

Liko kelios dienos pasikeisti padangas. Nuo ketvirtadienio šalies keliuose draudžiama eksploatuoti vasarines padangas. Pagal Kelių eismo taisykles (KET), žieminės arba universalios padangos privalomos visoms ratinėms transporto priemonėms.

Pagal dabartines KET nuostatas, eksploatuojant motorines transporto priemones, žieminės padangos privalomos nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d.

KET nuostatų pakeitimo projekte, kurioms vyriausybė pritarė praėjusią savaitę, nurodyta, kad vairuoti mopedus, motociklus, triračius ir visų rūšių keturračius su vasarinėmis padangomis būtų draudžiama gruodžio-vasario mėnesiais, bet leidžiama nuo kovo 1 d. iki lapkričio 30 d., jeigu važiuojamoji dalis – be sniego ir ledo. Tačiau šiam projektui dar nėra galutinai pritarta. 

Lietuvos automobilių kelių direkcija įspėja, kad šaltuoju periodu priekabas ir automobilius su vasarinėmis padangomis eksploatuojantys vairuotojai rizikuoja prarasti transporto priemonės techninę apžiūrą.

Kaip ir anksčiau, dygliuotomis žieminėmis padangomis aprūpinti automobiliai turi būti paženklinti apie tai informuojančiu „dyglio“ ženklu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23