LRT ieško sprendimų
Mamos su vaikais

Lietuvoje

2021.11.08 14:39

Vaikų kambariai įmonėse gelbsti tėvus – mažiau skubėjimo ir laukimo kamščiuose

Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.11.08 14:39

Pastaraisiais metais vis daugiau įmonių įrengia vaikų kambarius. Jie populiarėja ir valstybės institucijose. Vaikų kambariui įrengti didelių investicijų nereikia, o jis išsprendžia daug problemų – leidžia darbuotojui derinti darbą ir šeimą, užimti vaikus po pamokų. Specialistai teigia, kad vaikų kambariai padaro patrauklesnę ir pačią įmonę.

Metus ar daugiau praleidus vaiko priežiūros atostogose, tėvams gali būti sunku sugrįžti į darbo rinką – reikia mokytis naujų įgūdžių, o galvos skausmą neretam kelia ir vaikų užimtumo klausimas. Kaip spręsti šias problemas padeda vaikų kambariai įmonėse? Kuo naudingas laisvesnis darbo grafikas? Ir kaip Švedija į vaiko priežiūrą įtraukia tėčius? Šiais klausimais domisi „LRT ieško sprendimų“ komanda.

Žinote pavyzdžių, kaip kiti sprendžia tam tikras problemas ir kokius sprendimus taiko? Parašykite mums sprendimuzurnalistika@lrt.lt.

Vaikų kambarys Vyriausybėje tapo populiarus

Vaikų kambarys Vyriausybėje įkurtas prieš trejus metus ir iškart tapo populiarus tarp kanceliarijos darbuotojų vaikų.

„Tai tikrai svarbu didžiajai daliai mūsų Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų, kadangi vaikučiai gali ateiti po pamokų paruošti namų darbus, susitikti su tėveliais ir dažniausiai po to jie dar važiuoja į kokius nors užsiėmimus ar sporto būrelius“, – sako Turto valdymo skyriaus vedėjas Marius Krutkis.

Vaikų kambaryje įrengta ir speciali vieta tėvams. Jie vaikų kambaryje gali dirbti su kompiuteriu ir kartu prižiūrėti savo atžalą. Mėgstamiausia mokyklinukų vieta – kur yra kompiuteris su žaidimais. Iš viso vaikams įrengtos net kelios erdvės.

Populiarėjantys vaikų kambariai įstaigose – puiki išeitis dirbantiems tėvams

„Turim taip pat mini biblioteką, čia vaikai ras įvairiausių knygelių paskaityti“, – pasakoja M. Krutkis.

Per savaitę Vyriausybės vaikų kambaryje dabar apsilanko apie dešimt vaikų. Prieš pandemiją jų ateidavo gerokai daugiau.

Ministerijoje vaikų kambarys kol kas tuščias

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vaikų šurmulio vėl tikimasi sulaukti, kai baigsis pandemija. Vaikų kambarį įrengė ankstesnė ministerijos vadovybė, tačiau ilgai gyvuoti jam nebuvo lemta – darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, tad ir vaikams nėra būtinybės leisti laiką ministerijoje.

Tačiau, pasak ministerijos atstovo Tomo Kavaliausko, tikimasi, kad kambarys atras savo vietą ministerijoje ir nebus panaikintas. T. Kavaliausko teigimu, ministerija skatina darbdavius sudaryti sąlygas derinti darbą ir šeimą, todėl pati turi būti pavyzdys. Vaikų kambariui įrengti didelių pinigų nereikia, pabrėžia ministerijos atstovas, – svarbu požiūris į darbuotoją.

„Reikia stengtis pritaikyti darbo aplinką, kad darbuotojas suderintų šeimą ir atliekamus darbus. Jei darbdavys svarsto, ar reikia, visuomet atsakymas – taip. Tai padeda kurti darbdavio ir darbuotojo santykį. Ir, natūralu, išsprendžia daugybę kitų klausimų“, – sako T. Kavaliauskas.

„Telia“ – ne tik vaikų kambarys, bet ir stovyklos

„Kai kraustėmės į naujas patalpas, pagalvojome, kad tai galėtų būti ne tik darbuotojų, bet ir jų šeimos narių namai“, – apie vaikų kambario „Telia“ atsiradimą pasakoja bendrovės atlygio ir naudų vadovė Inga Abraškevičė.

Bendrovės vaikų kambarys, kurį darbuotojai dar vadina mokyklinukų klubu, kitoks nei Vyriausybėje ar ministerijoje. Įmonėje jis įrengtas bendroje su valgykla erdvėje. Vaikai čia galėdavo ir pažaisti, ir kartu pavalgyti.

„Ir tai nėra vieta, kur vaikai tiesiog ateina ir leidžia laiką, mes dirbame su šauniais partneriais. Pavyzdžiui, yra projektas „Gatvės gyvos“. Mums pavyko padaryti programą, kuri atitiko ir įmonės „Telia“ vertybes. Vaikučiai dalyvaudavo įvairiose veiklose, išvykose, ateidavo įžymių įvairių profesijų atstovų“, – pasakoja I. Abraškevičė.

Pašnekovė teigia, kad per moksleivių atostogas vaikams buvo organizuojamos stovyklos.

„Patogumas didžiausias yra tai, kad tėvai, ateidami į darbą, atsiveža vaiką kartu į biurą ir tiesiog palieka pirmame aukšte, patys pakyla į savo aukštą, dirba, o vakare nereikia rūpintis, galvoti, kaip per kamščius lėkti pas savo vaiką. Tiesiog nusileidi žemyn, pasiimi vaiką ir ramiai važiuoji namo“, – sako įmonės atstovė.

Šiuo metu vaikų kambarys tuščias, nes dauguma darbuotojų dirba iš namų, todėl, kol tęsiasi pandemija, kambarys neveikia. Bet esą tėvai jau klausinėja, kada vėl galėtų savo atžalas atvesti į jų pamėgtą kampelį.

Būdas prisirišti darbuotojus

ISM lyderystės programų vadovės Alisos Miniotaitės teigimu, vaikų kambarius dažniausiai gali sau leisti tokios didelės kompanijos, kaip bankai, telekomunikacijų bendrovės. Joms tai yra būdas tam tikra prasme pririšti darbuotojus, o šiems – tiesiog labai patogu.

„Vadinasi, jei tu keisi darbą, tu turi ne tik darbą pakeisti, tavo vaikas kai ką irgi turės keisti. Tai tiesiog būdas sukurti tamprų ryšį su darbuotoju, su visa jo šeima“, – sako A. Miniotaitė.

Jos teigimu, dėl vaikų kambarių vis tik kyla ir klausimų. Pirmiausia – dėl vaikų ugdymo.

„Pagrindinis dalykas, kuris kelia klausimų, yra ugdymo kokybė, tai yra kas organizuoja ugdymą vaikų kambariuose. Ar tai yra priežiūra, ar ugdymas? Ir aš manau, šiuolaikiniai tėvai nori ugdymo savo vaikams“, – sako programų vadovė.

Ji pažymi, kad vaikų kambariai yra pagalba, bet nėra tas tikrasis vaikų darželis. Pavyzdžiui, JAV apie 10 proc. kompanijų turi vaikų darželius šalia bendrovės. A. Miniotaitė mano, kad šios paslaugos poreikis tik didės.

Tam pritaria ir „CV-OnlineLT“ rinkodaros vadovė Rita Karavaitienė. Ji neabejoja, kad vaikų kambariai įmonėms ar įstaigoms tikrai prideda daug papildomos vertės.

„Pirmiausia – darbuotojai supranta, kad šiam darbdaviui rūpi darbuotojai, turintys vaikų, taip pat rūpi darbuotojai, kad jiems būtų kuo mažiau streso, jeigu atsitinka taip, kad nėra kur palikti vaiko, rūpinamasi tuo, kad būtų suderintas darbo ir gyvenimo balansas“, – sako rinkodaros specialistė.

Pasak jos, jau atsiranda įmonių, bandančių kurti tiesiog darbovietės gyvenvietes, kurios užtikrintų, kad būtų pasirūpinta ir vaikais, kad būtų kur pavalgyti, atsirastų laisvalaikio zonos. O pradėti nuo vaikų kambarių – ypač teigiamas žingsnis, pabrėžia pašnekovė.

Beje, kai kuriose įmonėse jau yra kambarių ne tik vaikams, bet ir darbuotojų keturkojams augintiniams.

Žinote pavyzdžių, kaip kiti sprendžia tam tikras problemas ir kokius sprendimus taiko? Parašykite mums sprendimuzurnalistika@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt