Lietuvoje

2021.11.05 07:32

Premjerės patarėja: galimybių paso kontrolė bus sustiprinta

Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.11.05 07:32

Premjerės patarėja Živilė Gudlevičienė teigia, kad į atsainų galimybių paso tikrinimą viešose vietose pro pirštus žiūrima nebus ir kontrolę ketinama sustiprinti.

Penktadienį LRT RADIJUI Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos politikos klausimais sakė, kad dabartinė padėtis, kai viešumoje dažnai girdima apie netikrinamus galimybių pasus, kai taisyklės to reikalauja, „tikrai nėra patenkinama“.

„Iš karto po tokių signalų ir Vyriausybė atkreipė dėmesį į tai, vakar kaip tik buvome susitikę su įvairiomis kontroliuojančiomis institucijomis tą situaciją apžvelgti. Patikros vyksta, tikrinama nemažai įstaigų ir nusižengimų randama, bet kalbėjome, kad kontrolę reikėtų sustiprinti, nes, kaip matome iš pranešimų ir pasisakymų viešoje erdvėje, matomai ji yra nepakankama ir žmonės atsipalaidavo“, – laidai „Ryto garsai“ sakė Ž. Gudlevičienė.

Jos vertinimu, tai rodo, kad esama „pilietiškos ir nepilietiškos visuomenės“, t.y. tų, kurie taisyklių laikosi bei tų, kurie jas ignoruoja. Ž. Gudlevičienė nepatikslino, kaip atrodytų kontrolės sustiprinamas, apie kurį užsimenama.

„Vakar buvo pirmasis susitikimas, toliau dėliosime veiksmus ir vertinsime pajėgumus. Žinoma, nebus tokių pajėgumų, kad visos vienu metu įstaigos būtų tikrinamos, bet kontrolė bus sustiprinta ir, kaip jau sakiau, kompleksiškesnė“, – sakė premjerės patarėja, išsamiau planų nedetalizuodama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt