captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ūsuotas lapkritis“: kodėl vyrai vengia pasitikrinti dėl vyriškų ligų?

Lapkritis – vyrų mėnuo. Apie dešimt metų visame pasaulyje vyksta socialinės akcijos, pavadintos „Barzdotu lapkričiu“ ar „Ūsuotu lapkričiu“. Vyrai, palaikantys šį judėjimą, nusiskuta ūsus (ar barzdą) ir augina juos visą lapkritį. Taip išreiškiamas solidarumas sergantiems prostatos vėžiu. Lietuvos gydytojai teigia, kad lietuvių sergamumas šia liga smarkiai nesiskiria nuo kaimyninių kraštų, tačiau susirgimų prostatos vėžiu Lietuvoje daugėja.
Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.

Gydytojas urologas Vytautas Kamarauskas pastebi, kad pastaraisiais metais pagerėjo medicininė technika prostatos vėžiui gydyti, daugėja informacijos žiniasklaidos kanaluose – žmonės skatinami pasitikrinti. Taip pavyksta atrasti ankstesnes vėžio stadijas.

Tiesa, gydytojas pastebi, kad susirgimų prostatos vėžiu Lietuvoje daugėja, kaip ir daugelio kitų onkologinių ligų.

„Žmonės daug keliauja, įvairūs perskridimai... Tai yra tam tikri pakitimai, kurie paerzina ypatingai jautrių organų ląsteles – skydliaukės, prostatos, kasos“, – sako V. Kamarauskas.

Kodėl nemažai vyrų vengia kreiptis dėl prostatos vėžio patikros? Anot V. Kamarausko, patikrinimas nėra baisus, tačiau, jo nuomone, vyrai tiesiog būna per daug išdidūs, nesureikšmina neryškių simptomų.

„Mūsų žmonės mąsto: kai susirgsiu, tada nueisiu ir gydysiuos“, – sako gydytojas.

Tiesa, V. Kamarauskas pažymi, kad atvejis, kai vyrai pastebi šiek tiek sublogusią savo lytinę potenciją, dažniau atveda juos pas gydytojus.

Plačiau apie tai – įraše. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...