Lietuvoje

2016.11.05 11:37

Premjeras Rygoje dalyvaus „Kinija +16“ viršūnių susitikime

BNS2016.11.05 11:37

Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį su darbo vizitu išvyksta į Rygą, kur dalyvaus Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos („Kinija+16“) vyriausybių vadovų susitikime.

Tai jau penktasis „Kinija +16“ susitikimas, jo metu vyriausybių vadovai aptars bendradarbiavimo pažangą. Rygoje taip pat tikimasi patvirtinti tolesnio bendradarbiavimo gaires ir deklaraciją dėl Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros uostų bendradarbiavimo, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Viršūnių susitikime taip pat bus pasirašytas Lietuvos Susisiekimo ministerijos ir Kinijos Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje.

Be kita ko, Rygoje A. Butkevičius dalyvaus verslo forumo „Stipresnis ryšys bendros pažangos labui“ atidaryme, kur bus aptariamos Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos valstybių galimo bendradarbiavimo perspektyvos įvairiose srityse: transporto ir logistikos, investicijų ir finansų, prekybos, turizmo ir gyvenimo būdo, pramonės ir tvarios plėtros.

„Kinija +16“ bendradarbiavimo formatas įkurtas 2012 metais Kinijos iniciatyva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.