Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.05 09:06

A. Butkevičius ketino trauktis, bet tam nepritarė partija

Socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius partijos tarybos posėdžio metu pareiškė norįs trauktis iš partijos pirmininko posto ir derybinės grupės su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos. Tačiau tam nepritarė balsavusi partijos taryba.

Po tokio tarybos sprendimo A. Butkevičius liko socialdemokratų pirmininku ir derybinėje grupėje su „valstiečiais“. 

A. Butkevičius nebuvo parašęs raštiško atsistatydinimo pareiškimo.

Išgirdę A. Butkevičiaus žodžius apie atsistatydinimą kai kurie socialdemokratai ragino A. Butkevičių nesitraukti.

„Pirmininke, jūs nesakėt tokių žodžių“, – pareiškė Irena Šiaulienė, kuri ragino visus nurimti.

Vis tik A. Butkevičius nėra parašęs raštiško atsistatydinimo pareiškimo. 

Išgirdę A. Butkevičiaus žodžius apie atsistatydinimą kai kurie socialdemokratai ragino A. Butkevičių nesitraukti. 

„Pirmininke, jūs nesakėt tokių žodžių“, – pareiškė Irena Šiaulienė, kuri ragino visus nurimti. 

„Jeigu taip įvyksta, mes pasidarome dar blogiau“, – sakė Roma Žakaitienė, raginusi išeiti iš tarybos posėdžio su ta pačia valdžia.

„Jeigu šiandien išeiname pasirašę šį pareiškimą, mums kilpa ant kaklo“, – pasipiktino Antanas Vinkus.

„Aš sakiau, kad galiu prisiimti politinę atsakomybę, aiškiai buvau pabrėžęs anksčiau, kad aš to nevengiu ir atsakingai elgsiuosi. Kadangi šiandien kai kurių partijos bičiulių lūpose nuskambėjo, kad reikėtų balsuoti dėl nepasitikėjimo partijos pirmininku (konkrečiai iš profesoriaus Aloyzo Sakalo ir Birutės Vėsaitės), tai elgiantis demokratiškai tada turi būti teikiama balsavimui. Teikiama balsavimui nebuvo. Aš tada nusprendžiau dėl to, kad rezultatai yra blogi, ir tokie pasiūlymai, nepažeidžiant demokratijos, nepažeidžiant mūsų partijos statuto sakiau: galiu atsistatydinti", – po tarybos balsavimo, atmetusio jo atsistatydinimą žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Klausiamas, ar nepasikarščiavo, socialdemokratų pirmininkas svyravo: „Ai, žinote, visko būna gyvenime“, – sako A. Butkevičius.

Už tai, kad A. Butkevičiaus atsistatydinimas būtų priimtas, balsavo vos vienas partijos tarybos narys iš Vilniaus skyriaus Romas Turonis. Jis sakė buvęs nustebęs, kad partijos kolegos neleido A. Butkevičiui pasitraukti.

„Rinkimus pralaimėjusių partijų pirmininkai visame pasaulyje visada atsistatydina. Mes turėjome jį priimti“, – sakė R. Turonis.

A. Butkevičius anksčiau kalbėjo, kad nekels savo kandidatūros būsimuose pirmininko rinkimuose, tačiau trauktis iškart neketino.

Šis A. Butkevičiaus pareiškimas buvo visiškai netikėtas. Socialdemokratai penktadienio vakarą aiškinosi nesėkmingų rinkimų priežastis, A. Butkevičius sulaukė kritikos, bet posėdis nebuvo itin priešiškas.

DELFI primena, kad socialdemokratai Seimo rinkimuose iškovojo 17 mandatų, tačiau pradėjo diskusijas dėl valdančiosios koalicijos su rinkimus laimėjusia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Socialdemokratų partijai A. Butkevičius vadovavo nuo 2009 metų

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi