Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.04 17:52

Keičiasi NATO rotacinių pajėgų vienetai Lietuvoje

BNS 2016.11.04 17:52

Tęsiant NATO Aljanso sutartas saugumo patikinimo priemones, šią savaitę iš Lietuvos išvykusius Portugalijos rotacinių pajėgų karius pakeis kariai iš Lenkijos kariuomenės 17-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 15-ojo ulonų bataliono. Planuojama, kad šiomis dienomis į Lietuvą atvyks apie 150 Lenkijos karių.  Jie mūsų šalyje treniruosis iki gruodžio pradžios, rašoma pranešime spaudai. 

Nuo liepos pradžios Lietuvoje treniravęsi Portugalijos 4-ojo artilerijos bataliono kariai vykdė savarankišką kovinį rengimą, kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetais dalyvavo bendrose pratybose, į kurias buvo atsigabenę savo turimą ginkluotę ir techniką. 

Pratyboms į Lietuvą Portugalija savo karius buvo atsiuntusi jau antrą kartą: kartu su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų žvalgybos vienetais portugalų kariai treniravosi 2015 m. balandžio–liepos mėnesiais.

Atvykstanti Lenkijos 15-ojo ulonų bataliono karių kuopa bus dislokuota Generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje. Lenkijos kariai, kartu su Lietuvos ir dar aštuonių NATO ir partnerių šalių kariais lapkričio 20–gruodžio 2 d. dalyvaus Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse pratybose „Iron Sword 2016“ (liet. „Geležinis kardas“). 

Lenkijos kariai pratyboms atsigabens kelių modifikacijų šarvuočius ROSOMAK ir kitą kovinės paramos techniką bei ginkluotę. Lenkijos karių kuopa iš kito tos pačios brigados bataliono Lietuvoje jau treniravosi šių metų rugpjūčio mėnesį. 

Šiuo metu Lietuvoje taip pat yra dislokuota Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios desantinės brigados 2-ojo bataliono karių kuopa

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi