Lietuvoje

2016.11.04 12:35

Prezidentė ragina neskubėti kritikuoti politikos naujokų

BNS2016.11.04 12:35

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį paragino neskubėti kritikuoti politikos naujokų, Seimo rinkimus laimėjus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, kadenciją baigiančiame parlamente turėjusiai vos vieną atstovą.

Klausiama apie lūkesčius iš naujojo ministrų kabineto, šalies vadovė sakė, jog naujoji vyriausybė yra „nauja galimybė Lietuvai“.

„Visada pradžia yra su tikėjimu ir labai norėčiau palinkėti visiems mums neskubėti kritikuoti, duoti galimybę naujokams pradėti, o jeigu jie darys klaidas, tai tada ir aš netylėsiu“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė D. Grybauskaitė.

„Vis tiktai dabar aš kviečiu duoti šansą visiems ir ypač naujokams. Jiems reikia mokytis, bet tai yra nauja galimybė Lietuvai, reikia pamėginti būti kantriems“, – pridūrė ji.

Prezidentė taip pat sakė būsianti atvira pokalbiams dėl „valstiečių“ siūlomos ministro pirmininko kandidatūros, tačiau detaliau nekomentavo partijos vedlio rinkimuose Sauliaus Skvernelio galimybių užimti šias pareigas.

„Ponas Skvernelis buvo rinkimų sąrašo lyderis laimėtojų ir, be jokios abejonės, manau, kad demokratinėje valstybėje yra tokia tikimybė, kad būtent laimėtojų lyderis bus teikiamas į premjerus“, – teigė šalies vadovė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga spalį vykusiuose Seimo rinkimuose iškovojo 56 mandatus iš 141. Konservatoriai laimėjo 31 mandatą, socialdemokratai – 17, Liberalų sąjūdis – 14, po aštuonis – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Du mandatus gavo save išsikėlę kandidatai.

„Valstiečiai“ dėl valdančiosios koalicijos formavimo šiuo metu derasi su socialdemokratais. Konservatoriai pareiškė taip pat liekantys atviri deryboms dėl koalicijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.