Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.04 16:17

Teismas atsisakė nagrinėti K. Komskio skundą

ELTA, LRT.lt 2016.11.04 16:17

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atsisakė nagrinėti narystę partijoje „Tvarka ir teisingumas“ sustabdžiusio, Seimo nario mandato netekusio Kęsto Komskio skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti Seimo rinkimų rezultatus vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje.

Šis LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis skundą VRK pateikė trečiadienį. Tuo tarpu partija „Tvarka ir teisingumas“ nutarė šio VRK sprendimo neskųsti, nes, pasak laikinojo jos pirmininko Remigijaus Žemaitaičio, šis VRK nutarimas partijos neliečia.

Teismui atsisakius nagrinėti K. Komskio skundą dėl VRK sprendimo, politikas teigia, jog valstybė neužtikrina jam galimybės apskųsti teismui sprendimo, kuris pažeidžia jo teises, todėl jis ketina kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą, rašoma partijos išplatintame pranešime.

Anot K. Komskio, Konstitucija kiekvienam piliečiui garantuoja teisę kreiptis į teismą dėl pažeistų asmens teisų, tačiau Vyriausiasis administracinis teismas, atsisakydamas priimti nagrinėti skundą, parodė, kad tokia jo konstitucinė teisė esą negalioja.

„Man belieka stebėtis ir apgailestauti, kad Vyriausiasis administracinis teismas nurodė, jog aš neturiu teisės skųsti VRK sprendimo, nes tokia teisė nenumatyta Seimo rinkimų įstatyme. Paradoksalu ir absurdiška, kad mano konstitucinė teisė yra ribojama, nors ribojama pagal Konstituciją ji negali būti. Vienintelis kelias po tokio sprendimo yra kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą. Tą ir ketinu padaryti,“ – teigė K. Komskis.

ELTA primena, kad VRK, pripažinusi, jog spalio 9 dieną per Seimo rinkimų pirmąjį turą Šilutės rinkimų apygardoje buvo padarytas šiurkštus Rinkimų įstatymo pažeidimas, anuliavo su partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašu į Seimą išrinkto K. Komskio gautus pirmumo balsus. Viso partijos sąrašo VRK darbo grupė nesiūlė šalinti, tam komisija pritarė.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, K. Komskiui neleista eiti į Seimą, nes jų turima medžiaga rodo, kad buvo šiurkščiai pažeistas Rinkimų įstatymas, perkami balsai tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje rinkimų apygardose. Nors K.Komskis Šilutės vienmandatėje rinkimų apygardoje rinkimų ir nelaimėjo, liko trečias, bet politikas buvo išrinktas į naują Seimą pagal partijos sąrašą, todėl iš jo buvo atimtas mandatas. Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų R. Žemaitaičio, Vaido Bendaravičiaus, Vytauto Kamblevičiaus, kuris į Seimą pateks vietoj K. Komskio, registracija nebuvo panaikinta.

Šilutės apygardoje pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo, kurie sujungti į vieną. Už balsą buvo siūloma alkoholio, cigarečių ir grynųjų pinigų, dėl to sulaikyti septyni asmenys.

Po to, kai policija paskelbė apie ikiteisminį tyrimą, K. Komskis sustabdė narystę partijoje, tačiau politikas bet kokius kaltinimus dėl balsų pirkimo atmeta ir tai vadina provokacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi