captcha

Jūsų klausimas priimtas

URM politikos direktoriaus susitikime – sutarimas gilinti santykius su Izraeliu

Jeruzalėje lapkričio 2 dieną įvyko Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Izraelio užsienio reikalų ministerijų (URM) politikos direktorių konsultacijos, surengtos artėjant diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiui. Susitikimo metu priimtas bendras pareiškimas, kuriame šalys išreiškė siekį toliau stiprinti tarpusavio ryšius, paremtus bendromis vertybėmis ir interesais, rašoma URM pranešime spaudai.
URM nuotr.
URM nuotr.

Konsultacijose svarstyti svarbiausi tarptautinės darbotvarkės, Artimųjų Rytų regiono, Europos Sąjungos, NATO ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai.

Pasak Lietuvos URM politikos direktoriaus Rolando Kačinsko „šiandieninėje sudėtingoje geopolitinėje aplinkoje kaip niekada svarbu plėsti tarpusavio dialogą siekiant stiprinti tarptautine teise paremtą tarptautinę sistemą ir įveikti šiandienos iššūkius. Lietuva gali daug ko pasimokyti iš Izraelio tiek didinant šalies atsparumą, tiek kuriant inovacijomis paremtą šiuolaikinę valstybę, kartu išlaikant ir stiprinant savo istorinę tapatybę.“

Tai antras Izraelio ir Baltijos šalių URM politikos direktorių susitikimas. Pirmą kartą konsultacijos pagal formulę „3+1“ Lietuvos iniciatyva surengtos 2016 m. balandžio 7 d. Vilniuje. Šis formatas praplečia dvišalį Lietuvos ir Izraelio dialogą. Lietuva suinteresuota dvišalį bendradarbiavimą pakelti į kokybiškai ir struktūriškai aukštesnį lygį.

Vizito metu R. Kačinskas taip pat susitiko su Kneseto nare, Kneseto ryšių su Lietuva grupės pirmininke Ksenia Svetlova. Kalbėta apie galimybes stiprinti Lietuvos ir Izraelio tarpparlamentinį bendradarbiavimą, tiesti žmogiškuosius tiltus tarp dviejų tautų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...