Lietuvoje

2016.11.03 16:05

Rukloje apsilankiusi ministrė prašys, kad prieglobsčio prašymai būtų nagrinėjami greičiau

BNS2016.11.03 16:05

Po išpuolių prieš pabėgėlius Rukloje apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sako prašysianti, kad migracijos pareigūnai imigrantų prašymus dėl prieglobsčio suteikimo nagrinėtų greičiau.

„Tas nagrinėjimas pas mus pakankamai užtrunka, – BNS ketvirtadienį sakė ministrė. – Mes iš tiesų kreipsimės į Vidaus reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą, kad jie pagal galimybes trumpintų tuos prašymo nagrinėjimo procedūros laikotarpius“.

Ji teigė, kad tai reikalinga norint sumažinti pabėgėlių koncentraciją Rukloje, kas galėjo paskatinti per pastarąsias porą savaičių čia įvykusius išpuolius prieš imigrantus iš Artimųjų Rytų, perkeltus pagal Europos Sąjungos (ES) programą.

Ministrė pateikė Estijos pavyzdį, kur sprendimą dėl prieglobsčio suteikimo atsakingi pareigūnai priima dar tikrindami imigrantus Graikijos, Italijos ir Turkijos pabėgėlių stovyklose.

A. Pabedinskienė teigė, kad Lietuvoje sprendimas dėl prieglobsčio turėtų užtrukti ne ilgiau kaip mėnesį, nors dabar migracijos pareigūnai prašymus kartais nagrinėja keliskart ilgiau.

Šiuo metu Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gyvena 99 pabėgėliai iš Artimųjų Rytų.

Rukloje A. Pabedinskienė susitiko su pabėgėlių centro, Ruklos seniūnijos, Jonavos savivaldybės ir policijos atstovais. Pasak jos, Jonavos savivaldybės atstovai prašė, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuotų būstų paiešką jiems integruojantis savivaldybėse.

Ministrė su tuo nesutinka: „Ministerija formuoja politiką ir tikrai neužsiims tokiais darbais, kaip kiekvienoje savivaldybėje ieškoti būstų. Tai yra savivaldos klausimas“.

Institucijų atstovai taip pat sutarė stiprinti Ruklos gyventojų švietimą apie pabėgėlius.

A. Pabedinskienė Rukloje lankėsi po to, kai praėjusią savaitę vietiniai jaunuoliai užpuolė iš mokyklos einančius du paauglius sirus, gyvenančius pabėgėlių priėmimo centre.

Jie užpulti praėjus porai savaičių, kai du nepažįstami jaunuoliai užsipuolė dvi pabėgėlių priėmimo centro gyventojas – sirę ir irakietę, kurios vežimėlyje vežėsi mažametį vaiką.

Pagal Europos Sąjungos programą Lietuva yra įsipareigojusi priimti 1105 pabėgėlius iš Artimųjų Rytų. Šiuo metu į šalį perkelta beveik 200 asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.