Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Reprezentacijos pinigai – ne tik vaišėms

Reprezentacijai skirtas lėšas ministrai leido ne tik dalykiniams pietums, suvenyrams bei dovanoms. Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas Juozas Olekas pinigų nepagailėjo ir labdarai, nors ankstesni ministrai dėl to ne kartą buvo kritikuoti.

Reprezentacijai skirtas lėšas ministrai leido ne tik dalykiniams pietums, suvenyrams bei dovanoms. Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovas Juozas Olekas pinigų nepagailėjo ir labdarai, nors ankstesni ministrai dėl to ne kartą buvo kritikuoti, rašo „Lietuvos žinios“.

Pirmą šių metų ketvirtį ministrai reprezentacijai išleido daugiau kaip 16 tūkst. litų. Vieni tam panaudojo po kelis tūkstančius litų, kiti išsivertė su keliais šimtais. Trys Vyriausybės nariai, tarp jų ir premjeras Algirdas Butkevičius, reprezentacijos fondų nepalietė.

Obuoliai vaikams

Daugiausia lėšų reprezentacijai sausio–kovo mėnesiais atseikėjo vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Tam jis išleido 4251 litą. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Viešųjų ryšių skyrius informavo, kad reprezentacijai skirtos lėšos buvo naudojamos rengiant oficialius pasitarimus VRM, priimant užsienio šalių ambasadorius, organizacijų delegacijas ir svečius. Tam išleista apie 1,2 tūkst. litų. Atstovavimo Europos Sąjungos (ES) Taryboje, Europos Komisijoje, Europos Parlamente išlaidoms, susijusioms su Lietuvos pasirengimu pirmininkauti ES Tarybai, padengti – suvenyrams, kavai, mineraliniam vandeniui, dalykiniams pietums, vakarienėms su europinių institucijų atstovais – D. A. Barakauskas išleido daugiau kaip 3 tūkst. litų.

Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės trijų mėnesių reprezentacija mokesčių mokėtojams atsiėjo 2240 litų. Pasak Ūkio ministerijos Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėjos Aušros Ramoškaitės, šios lėšos panaudotos svečiams priimti.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis sausio–kovo mėnesiais reprezentacijai skyrė 2091 litą. Komandiruotėje Briuselyje jis išleido beveik 1,5 tūkst. litų. Svečių priėmimas atsiėjo 96 litus, o suvenyrai, dovanos – beveik 535 litus. Taurei, skirtai 2013 metų tarptautiniam veteranų futbolo turnyrui, išleista 380 litų, Pasaulinės ligonių dienos proga lankant Santariškių klinikų Vaikų ligoninę pirkti obuoliai ir krepšys kainavo apie 155 litus.

Parėmė padegėlius

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis reprezentacijai per tris mėnesius išleido daugiau kaip 1,9 tūkst. litų. Lėšos naudotos svečiams priimti, gėlėms, knygoms įsigyti.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas reprezentacijai atseikėjo 1,5 tūkst. litų. KAM Visuomenės informavimo skyriaus patarėja Asta Galdikaitė informavo, kad labdaros renginyje J. Olekas 769 litus skyrė nukentėjusiesiems nuo gaisro paremti, o 732 litus išleido suvenyrams.

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna pirmą šių metų ketvirtį reprezentacijai skyrė 1055 litus. Svečiams priimti ir atstovauti Lietuvai užsienyje jis išleido 945 litus, gėlėms – 110 litų. Kultūros ministras Šarūnas Birutis dalykiniams susitikimams su kultūros ir meno veikėjais, prizui tarptautinio smuikininkų konkurso laureatui išleido 1 tūkst. litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė sausio–kovo mėnesiais reprezentacijai skyrė beveik 823 litus. Šie pinigai panaudoti svečiams priimti, susitikimams su kitų valstybių atstovais rengiantis pirmininkauti ES Tarybai.

Premjerui fondo nereikia

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis iš reprezentacinio fondo panaudojo 463 litus. Jie buvo skirti darbo pietums. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius 373 litus panaudojo darbo susitikimų su Europos Komisijos nariais Briuselyje ir Lenkijos diplomatais Gdynėje išlaidoms apmokėti.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius iš reprezentacijai skirto fondo išleido 304 litus – dalykiniams pietums ir vakarienei. Aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui 105 litus atsiėjo vakarienė su asocijuotų organizacijų atstovais, 150 litų – pietūs su JAV mokslininku.

Kiti Vyriausybės nariai apsiėjo be reprezentacijai skirtų lėšų. Premjeras A. Butkevičius paprašė, kad šios lėšos jam apskritai nebūtų pervedamos. Finansų ir susisiekimo ministrai Rimantas Šadžius bei Rimantas Sinkevičius sausio–kovo mėnesiais taip pat reprezentacijai neišleido nė lito.

Labdara – tik iš savo kišenės

Seimo Audito komiteto narė Loreta Graužinienė priminė, jog praėjusią kadenciją komitetui buvo užkliuvę tai, kad kai kurie ministrai reprezentacijai skirtas lėšas naudojo labdarai. Pasak jos, tuomečius Vyriausybės narius sudrausmino pastabos, kad labdarą jie turėtų teikti iš savo kišenės. „Labdara – kilnus dalykas. Tačiau jei politikai ją nori teikti, tai turi daryti iš savo pinigų. Tai yra labdaros esmė, apibrėžta Labdaros ir paramos įstatyme“, – aiškino ji.

Nors Vyriausybės nutarimas numato, kad reprezentacijai skirtos lėšos gali būti naudojamos atminimo dovanoms, maisto produktams, L. Graužinienės nuomone, būtina žiūrėti, kad būtų atsižvelgta į pagrindinį tikslą. „Reprezentacinės lėšos skiriamos tam, kad ministrai reprezentuotų Lietuvą ir vadovaujamą sritį. Nemanau, kad yra blogai, jeigu ministras nuvežė obuolių, duok Dieve sveikatos tiems, kurie juos suvalgė. Tačiau visos lėšos turi būti naudojamos pagal paskirtį, toks yra Biudžeto sandaros įstatymo reikalavimas“, – pažymėjo parlamentarė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi