Lietuvoje

2021.10.30 07:00

Institucijų vertinimas: pirmosios vietos neapleidžia ugniagesiai, pasitikėjimas švietimu ir „Sodra“ auga

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.30 07:00

Visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ atliktoje palankiausiai vertinamų institucijų apklausoje it mūras pirmosios vietos neužleidžia ugniagesiai gelbėtojai. Itin gerų rezultatų apklausoje, atliktoje laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu, sulaukė ir švietimas bei „Sodra“. Tuo tarpu palankiai vertinančiųjų prezidentūrą procentas sumenko.

Vertindami institucijų reitingus, žmonės ir vėl simpatijų negailėjo ugniagesiams gelbėtojams – 90 proc. apklaustųjų teigiamai vertina šios institucijos atstovus.


Policiją teigiamai vertina 65 proc. apklaustųjų. Aukštą reitingą turi ir „Sodra“ – 61 proc. respondentų jos veiklą vertina palankiai. „Labai aukštas pasitikėjimas. Viskas lyg ir puikiai funkcionuoja, pensijos mokamos“, – sėkmės priežastį aiškina Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys.

Krašto apsaugą teigiamai vertina beveik 60 proc. respondentų. Švietimo sistema sulaukė 52 proc. teigiamų atsiliepimų. „Tai aukščiausias įvertinimas po koronaviruso pradžios, – pastebi pašnekovas. – Mokyklos dirba, tad žmonės mažiau ar daugiau, matyt, yra patenkinti tokia situacija.“

O štai prezidentūros, kaip institucijos, reitingas, anot sociologo, kiek sumažėjo. „Ne prezidento, o būtent prezidentūros, – pabrėžia V. Gaidys. – Palankiai vertinančiųjų šią instituciją sumažėjo nuo 40 proc. iki 37 proc.“

Tokios institucijos kaip partijos ar Seimas, anot V. Gaidžio, kaip visada turi labiau neigiamą žmonių įvertinimą. „Partijų ir Seimo neigiamų įvertinimų yra daugiau nei pusė. Vyriausybė taip pat nepalankiai vertinama – 40 proc. neigiamų ir 18 proc. teigiamų vertinimų. Tai žemiausias rezultatas po rinkimų“, – konstatuoja pašnekovas.

Ketvirtoje vietoje pagal neigiamus vertinimus, pasak „Vilmorus“ vadovo, atsiduria žiniasklaida. 34 proc. ją vertina neigiamai, o teigiamai – penktadalis – 25 proc.

„Tai yra gana didelis skirtumas į neigiamą pusę. Rezultatas yra blogesnis negu teismų. Tai prasčiausias rezultatas per visus 21-erius metus, kuomet atliekame šituos tyrimus. Jau kelintas mėnesis tęsiasi tokia tendencija“, – nemalonų apklausos reitingą žiniasklaidos sričiai komentuoja „Vilmorus“ vadovas V. Gaidys.

Plačiau apie apklausos rezultatus – radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt