Naujienų srautas

Lietuvoje2016.11.02 16:14

Lietuviai emigrantai Londone minėjo Visų Šventųjų dieną

Kol britai nurenka nuo Helovino užsilikusias šventines dekoracijas, Jungtinėje Karalystėje įsikūrę lietuviai nepamiršta savosios – Vėlinių tradicijos.

„Suteik, Viešpatie, amžiną ramybę Lietuvos vaikams“, – toks užrašas pasitinka užsukus į Rytų Londono Leitono rajone veikiančias airiškas šv. Patriko katalikiškas kapines, kurių dalis skirta į dausas iškeliavusiems lietuviams. Minint Visų Šventųjų dieną ir Vėlines, Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje darbuotojų ir lietuvių bendruomenės atstovų būrelis čia susirinko uždegti žvakelių Britanijoje palaidotų lietuvių atminimui.

„Lietuvių bendruomenė Jungtinėje Karalystėje yra labai sena bendruomenė. Lietuviai į Londoną jau važiavo apie 1900-uosius metus, o pati bendruomenė įsikūrė 1947 metais. Nuo to laiko bendruomenės vyresnieji laidojami šiose šv. Patriko katalikiškose kapinėse“, – pasakoja Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė.

Lietuviška malda Vėlinių dieną Londone skamba ne tik šv. Patriko kapinėse – lietuviškoje šventojo Kazimiero bažnyčioje Betnal Gryno rajone rengiamos iškilmingos pamaldos mirusiesiems atminti.

Ne vienerius metus Londone kunigaujantis Petras Tverijonas sako, kad Vėlinių svarba net ir išvykus toli nuo Tėvynės nenublanksta, tad ši diena, nors ir ne masiškai, minima ir tarp Londono lietuvių.

Šv. Patriko kapinėse palaidoti kunigai Kazimieras Matulaitis bei Aleksandras Geryba, taip pat iškilūs diplomatai Bronius Kazys Balutis ir Vincas Balickas.

Oficialiais duomenimis, lietuviškame Leitono kapinių sektoriuje amžinojo poilsio yra atgulę apie 500 lietuvių, tačiau manoma, kad visose šv. Patriko kapinėse palaidotų tautiečių gali būti iki dviejų tūkstančių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi