Lietuvoje

2021.10.28 19:14

TS-LKD prezidiumas išreiškė palaikymą iš posto verčiamam ministrui Navickui

atnaujinta 20.04
LRT.lt2021.10.28 19:14

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas ketvirtadienį išreiškė palaikymą žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui. TS-LKD prezidiumas, atsižvelgdamas į žemdirbių susirūpinimą dėl žemės ūkio sektoriaus problemų ir ateities, siūlo sukurti darbo grupę dialogo paieškoms su socialiniais partneriais ir tęsti diskusijas Seime, teigiama TS-LDK pranešime.

Ketvirtadienį TS-LKD prezidiume dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) nariai. Atviroje ir konstruktyvioje diskusijoje LŽŪT pateikė savo poziciją dėl K. Navicko vadovaujamos ministerijos vykdomų darbų, Vyriausybės programos įgyvendinimo. TS-LKD prezidiumo nariai išklausė ir susipažino su LŽŪT nuomone, taip pat į žemdirbių kritiką posėdyje galėjo sureaguoti ir pats ministras K. Navickas.

Po dalykiškos diskusijos prezidiumo nariai atkreipė dėmesį, kad ministras savo veikloje vadovaujasi valdančiosios koalicijos sutartimi, nuosekliai įgyvendina Vyriausybės programą, pradėjo modernizuoti Lietuvos žemės ūkį bei gerinti Lietuvos kaimo ekonominę ir socialinę padėtį, teigiama TS-LDK pranešime žiniasklaidai.

Prezidiumo nariai taip pat pažymi, kad dėl pertvarkų žemės ūkio sektoriuje reikalingas platus visuomenės, politinių jėgų ir žemdirbių bendruomenės sutarimas. Šiuo tikslu TS-LKD prezidiumas sudarė partijos frakcijos Seime narių darbo grupę, kuri sieks platesnio dialogo su žemės ūkio sektoriaus socialiniais parneriais.

Darbo grupės nariai: Jonas Gudauskas, Andrius Vyšniauskas, Mykolas Majauskas, Kazys Starkevičius, Aistė Gedvilienė ir Justinas Urbanavičius. Darbo grupei vadovaus Kazys Starkevičius.

„Ministerijai reikalingi perkrovimai, ir jie bus“, – po TS-LKD prezidiumo posėdžio BNS sakė K. Starkevičius.

Anot jo, Žemės ūkio ministerijos politinėje komandoje reikalingas atnaujinimas.

Ūkininkai jau kurį laiką reikalauja ministro K. Navicko pasitraukimo. Jeigu šis nesitrauks – žadami protestai. Bet ministras trauktis neketina. Jis sako, kad ūkininkai bando nulaužti žaliąjį kursą. Šie jį kaltina kompetencijos stoka ir vienaldyste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt