Lietuvoje

2021.10.28 17:20

Teismo sprendimas dėl Zamolskio bylos – lapkričio pradžioje

LRT.lt2021.10.28 17:20

Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme vyko specialus posėdis, skirtas išspręsti klausimą, ar galima perduoti Romo Zamolskio baudžiamąją bylą nagrinėti teisiamajame posėdyje. Išklausiusi proceso dalyvių nuomonių, teisėjų kolegija paskelbė, kad nutartį dėl to, ar galima šią baudžiamąją bylą perduoti nagrinėti teismo posėdyje, paskelbs lapkričio 3 dieną.

Posėdyje dalyvavo kaltinamojo gynėjas advokatas Arvydas Alekna, nuotoliniu būdu į posėdį prisijungė prokuroras Tomas Uldukis bei civilinio ieškovo Kauno lopšelio-darželio „Sadutė“ įgaliotas atstovas Valteris Aleknam, teigiama teismo pranešime.

Teisėjas Evaldas Vanagas informavo, kad teisėjų kolegija pavasarį buvo priėmusi nutartį grąžinti kaltinamąjį aktą prokurorams dėl jame esančių trūkumų. Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas šią nutartį panaikino ir grąžino bylą Panevėžio apygardos teismui. Apeliacinis teismas, be kita ko, nurodė, kad Panevėžio apygardos teismas atliko duomenų vertinimą dar neatlikęs bylos įrodymų tyrimo.

Dėl šios priežasties teisėjų kolegija ketvirtadienį klausė proceso dalyvių, ar, jų manymu, tos pačios sudėties kolegija gali nagrinėti šią bylą. Proceso dalyvių nuomonės sutapo – kolegija bylą nagrinėti gali. Nušalinimo teisėjams nepareiškė niekas.

Teismas paaiškino, kad nėra gavęs jokių oficialių duomenų apie R. Zamolskio, kuris šiuo metu bausmę atlieka Rusijoje, perdavimo Lietuvai procedūros eigą.

Teismo neoficialiomis žiniomis, Jekaterinburge, Čkalovo rajono teisme buvo priimtas nutarimas perduoti R. Zamolskį Lietuvai. Šis nutarimas buvo apskųstas. Apie tai teismą laiškais informavo R. Zamolskio sutuoktinė. Daugiau jokios informacijos apie tolesnę įvykių eigą teismas neturi.

Teismas klausė, kokios informacijos apie šią situaciją ir kokių pasiūlymų turi proceso šalys.

Prokuroras pareiškė, kad teismas turėtų kreiptis į Rusijos kompetentingas institucijas ir gauti iš jų oficialią informaciją, susijusią su teisinės pagalbos prašymo vykdymo eiga. Taip pat, prokuroro įsitikinimu, teismas turėtų užklausti Rusijos institucijų, ar jie galėtų užtikrinti Romo Zamolskio dalyvavimą teismo procese nuotoliniu būdu.

Prokuroro manymu, būtų reikalinga išsiaiškinti ir gauti raštiškai patvirtintą paties R. Zamolskio poziciją dėl dalyvavimo teismo procese, siekiant sužinoti, ar jis nevengia proceso.

Kaltinamojo gynėjo advokato A. Aleknos nuomone, kadangi yra žinoma apie paduotą teisinės pagalbos prašymą dėl jo ginamojo perdavimo Lietuvai, dabar reikia sulaukti oficialaus institucijų atsakymo apie tai, koks yra galutinis jų sprendimas. Kol oficialaus atsakymo nėra, advokato manymu, bylos perduoti nagrinėti teisiamajame posėdyje negalima.

Išklausiusi proceso dalyvių nuomonių, teisėjų kolegija paskelbė, kad nutartį dėl to, ar galima šią baudžiamąją bylą perduoti nagrinėti teismo posėdyje, paskelbs lapkričio 3 d.

Primename, kad Panevėžio apygardos teismui perduotoje baudžiamojoje byloje R. Zamolskis kaltinamas dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis, plėšimo bei didelės vertės turto plėšimo, pasikėsinimo nužudyti, nužudymo. Byloje nukentėjusiais pripažinta 18 asmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt