Lietuvoje

2021.10.28 15:18

VSAT įraše užfiksavo 25 migrantų grupę – sulaikyti prie pat sienos vos įžengę iš Baltarusijos

atnaujinta 09.59
LRT.lt2021.10.28 15:18

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip ketvirtadienį į Lietuvą nebuvo įleista neteisėtų migrantų grupė, sieną iš Baltarusijos perėjusi neleistinoje vietoje Varėnos rajone, pranešė VSAT.

25 pilnamečiai migrantai buvo sulaikyti prie pat sienos vos įžengę iš kaimyninės šalies. Netrukus jie buvo neįleisti į Lietuvą ir turėjo grįžti ten, iš kur atėję. Sienos linija šioje vietovėje eina ten, kur matoma smėlio juosta.

VSAT įrašas:

Užfiksuota, kaip į Lietuvą neįleista 25-ių neteisėtų migrantų grupė: užsieniečiai nurodymams pakluso

Užsieniečiai su VSAT pareigūnais nekonfliktavo ir pakluso nurodymams. Pagalbos jiems suteikti nereikėjo.

VSAT penktadienį patikslino, kad ši 25 migrantų grupė kirto sieną iš Baltarusijos. Čia ji ėjo upeliu, kurį užsieniečiai perbrido virš galvų nešdamiesi savo daiktus. Pasak VSAT, vandens gylis vidutinio ūgio žmogui čia siekia iki pečių.

Lietuvos pasieniečiams migrantai vėliau pasakojo, kad Baltarusijos pareigūnai juos varu suvarė į vandenį liepę eiti į Lietuvą.

Paaiškėjo, kad visi užsieniečiai nešėsi daug drabužių ir avalynės. Išlipę į krantą jie persirengė ir persiavė sausais. Šlapius drabužius ir avalynę, kaip matyti nuotraukose, jie numetė prie pat sienos. Tada migrantai iškart bandė judėti į Lietuvos gilumą, bet buvo sulaikyti pasieniečių.

Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą nenustatytose vietose neleido patekti 113 migrantų.

Rugpjūčio 2 d. pasieniečiams buvo suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos draudžiamose vietose bandančių sieną kirsti migrantų. Nuo tada į Europos Sąjungą VSAT pareigūnai neleido patekti daugiau kaip 5 tūkst. tokių užsieniečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI