Lietuvoje

2021.10.28 14:30

„Fridays for future“ ruošia peticiją dėl Vilniaus miesto savivaldybės projekto, galinčio pažeisti želdinius

LRT.lt2021.10.28 14:30

„Fridays for future Vilnius“ judėjimas penktadienį 17.30 val. organizuoja akciją. Ji vyks netoli Siesikų stotelės Ozo gatvėje, šalia Paviršinių nuotekų tinklų ir nuotekų valyklos bei kaupyklos Ozo g. projekto darbams aptvertos teritorijos ir netoliese kirsti pažymėtų beržų, rašoma organizatorių pranešime.

Akcijos metu bus renkami parašai peticijai. Kaip teigiama pranešime, šia peticija „Fridays for future Vilnius“ judėjimas bei pasirašiusieji kreipsis į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymu stabdyti projekto vystymo darbus, galinčius pažeisti esamus želdinius, bei kitokį želdinių šalinimą ir kreiptis į Visuomeninę želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisiją prie Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Želdynų komisiją), suteikti jai visą reikalingą, su teritorijos projektu bei želdiniais susijusią informaciją ir, sulaukus Želdynų komisijos želdinių įvertinimo ir rekomendacijų, absoliučiai vadovautis komisijos išvadomis.

„Paviršinių nuotekų tinklų ir nuotekų valyklos bei kaupyklos Ozo g. projekto sprendiniai bent iš dalies išspręs užterštų paviršinių nuotekų problemą bei sumažins potvynių riziką, tačiau kuriant ir vykdant projektą į vietovės želdinius, „Fridays for future“ nuomone, buvo atsižvelgta nepakankamai arba buvo neatsižvelgta visai.

Mūsų žiniomis, planuojama pašalinti 182 želdinius, kurių dalis yra brandūs ir saugomi. Bendras kirsiamų želdinių skaičius nėra paminėtas savivaldybės straipsniuose, projekto pristatyme visuomenei ar kitoje mums žinomoje erdvėje, išskyrus privalomą šalinamų želdinių inventorizaciją, kuri, duomenų lentelės forma, yra pakabinta ant projekto darbų teritoriją juosiančių užtvarų iš Ozo g. pusės“, – rašoma pranešime.

Organizatorių žiniomis, leidimai šiems kirtimams kol kas nėra išduoti, gavome nusiskundimų iš susirūpinusios vietos gyventojos, dėl Vilniaus miesto savivaldybės ir projekto vystytojų nebendradarbiavimo ir reikiamos informacijos trūkumo.

„Bendruomenės interesų ignoravimas bei itin gausus kirtimų skaičius „Fridays for future Vilnius“ judėjimui kelia susirūpinimą. Norime išsiaiškinti šitokių sprendimų pagrįstumą bei išsaugoti želdinius, jei jų kirtimas nėra pagrįstas kitaip, kaip tik vizualiniais projekto sprendimais ar dėl patogumo, praktiškumo.

Akcijos metu, be parašų rinkimo, bus sakomos kalbos, leidžiama pasisakyti vietos gyventojams. Jei bus galimybės, meniniu būdu, pažymimi kirtimui pažymėti beržai“, – dėstoma pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt