Lietuvoje

2016.11.02 12:36

Rytais gyventojai galės mėgautis papildoma ramybės valanda

ELTA2016.11.02 12:36

Ramybės laikas rytą truks viena valanda ilgiau.

Nuo lapkričio įsigaliojo tokios Seimo priimtos Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisos, kuriomis pakeistas triukšmo valdymo reglamentavimas.

Viena iš aktualesnių naujovių – dienos, nakties ir vakaro triukšmo rodiklio apibrėžčių keitimas ir ramybės laiko pailginimas.

Įstatymo pataisomis nuspręsta, kad diena truks nuo 7 iki 19 val. (iki šiol buvo nuo 6 iki 18 val.), vakaras – nuo 19 iki 22 val. (buvo nuo 18 iki 22 val.), naktis – nuo 22 iki 7 val. (iki šiol buvo – nuo 22 iki 6 val.). Papildomas ramybės laikas (papildoma viena valanda) rytą laikytinas kaip palankesnis laikas gyventojų sveikatai.

Įstatyme Seimas sugriežtino triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės nuostatas, pagrindinių kelių, pagrindinių geležinkelio kelių ruožuose ir stambiuose oro uostuose, supaprastintos tyliųjų zonų nustatymo savivaldybėse nuostatos ir kt.

Pagal pakeitimus už triukšmo prevencijos valstybės politikos formavimą, organizavimą, koordinavimą ir šios politikos įgyvendinimo kontroliavimą tapo atsakinga Sveikatos apsaugos ministerija.

Vyriausybė yra įgaliota tvirtinti Triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kontrolės vykdymo aprašą, nustatyti triukšmo prevencijos ir mažinimo veiksmų planavimo ir įgyvendinimo aglomeracijose ir ne aglomeracijose esančiuose pagrindinių kelių ruožuose, pagrindinių geležinkelio kelių ruožuose ir stambiuose oro uostuose reikalavimus.

Seimas priėmė įstatymo pataisas dėl triukšmo reglamentavimo šių metų gegužės 12 d., jos įsigaliojo 2016 m. lapkričio 1 d.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją