Lietuvoje

2021.10.28 12:55

Po Matulo idėjos – studentų atsakomasis siūlymas politikams atidirbti mokesčių mokėtojų pinigus: po kadencijos savanoriaukite

Eleonora Budzinauskienė, ELTA2021.10.28 12:55

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) siūlo Seimo nariams baigus kadenciją kelerius metus savanoriauti Lietuvos nevyriausybinėse organizacijose, kuriose ypač jaučiamas savanorių trūkumas, ir taip atidirbti mokesčių mokėtojų pinigus. Taip LSS atsakė į Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko Antano Matulo siūlymą įpareigoti rezidentus atidirbti Lietuvoje, jeigu jų studijos buvo finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis.

Pasak A. Matulo, padirbėti Lietuvai yra netgi garbė, jeigu valstybė už savo pinigus finansuoja 6 metų studijas, po to finansuoja kelerių metų rezidentūrą.

„Negi tas Lietuvos pilietis, kurio pinigais šitos studijos vykdomos, neturi teisės paprašyti jūsų dvejus ar trejus metus padirbėti Lietuvoje?“, – retoriškai klausia jis.

LSS prezidento Vytauto Kučinsko nuomone, jei jau kalbame apie atidirbimą, tokias sąlygas reikėtų taikyti visiems.
„Kadangi 4 metų politiko darbas taip pat yra finansuojamas valstybės lėšomis, tai negi Lietuvos piliečiai neturi teisės prašyti, kad baigę kadenciją Seimo nariai kelerius metus savanoriautų nevyriausybinėse organizacijose, kur trūksta savanorių. Tai būtų netgi garbė“, - LSS prezidentas.

V. Kučinskas atkreipia dėmesį, kad tai jau ne pirmas toks siūlymas baigus studijas atidirbti pagal valstybės poreikį. Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija numatė, kad siekiant spręsti mokytojų stygiaus problemą, 300 eurų stipendija būtų skiriama ne visiems pedagogikos studentams. Ketvirto kurso studentams ir tiems, kurie pasirašys sutartis su mokykla ar savivaldybe, būtų mokama 500 eurų stipendija, už kurią teks atidirbti.

„Mes nesuprantame, kodėl problemos nėra sprendžiamos iš esmės, bet bandoma įvesti įvairias prievoles ir atsakomybę primesti studentams. Srityse, kuriose jaučiamas darbuotojų trūkumas, turėtų būti garantuojamas tinkamas darbo užmokestis ir darbo sąlygos. Tik tokiomis priemonėmis galima užtikrinti studentų apsisprendimą neišvykti į užsienį ar pasirinkti darbą regionuose“, – įsitikinęs LSS prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI