Lietuvoje

2021.10.28 12:40

Seimo rūmuose bus ribojami renginiai ir ekskursijos

Jadvyga Bieliavska, ELTA2021.10.28 12:40

Dėl pandemijos laikinai keisis renginių Lietuvos parlamento rūmuose organizavimo tvarka.

Ketvirtadienį posėdžiavusios Seimo valdybos sprendimu, jeigu renginys negalės būti organizuojamas nuotoliniu būdu, jis negalės vykti Seimo plenarinių posėdžių dieną. Negalės būti organizuojamas daugiau nei vienas toks renginys vienuose Seimo rūmuose ir Seimo lankytojų centre. Šie reikalavimai bus taikomi ir renginiams, kurie organizuojami mišriu (iš dalies nuotoliniu) būdu, jei juose gyvai dalyvauja daugiau negu 10 asmenų.

Spaudos konferencijoms ir edukaciniams užsiėmimams Seimo lankytojų centre šie reikalavimai taikomi nebus.
Renginiai, skirti valstybės šventėms, kitoms Lietuvos Respublikai svarbioms istorinėms datoms ir atmintinoms dienoms, susijusioms su valstybingumo raida ir parlamentarizmo tradicijomis, taip pat tarptautiniai, protokoliniai renginiai galės būti organizuojami kita tvarka, nei nustatyta šių metų spalio 28 d. Seimo valdybos sprendime.
Nuo spalio 25 dienos Seime organizuojamos ne daugiau nei keturios ekskursijos per dieną ir tik ne Seimo posėdžių dienomis.

Atvirų durų valandos penktadieniais taip pat laikinai nebus organizuojamos.

Visų atvykusiųjų į Seimo rūmus prašoma nuolat dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atsižvelgti į darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt