Lietuvoje

2021.10.28 11:11

Pareigūnai intensyviai ieško dviejų dingusių mergaičių Kaune: paauglės susirinko daiktus, paliko namus, gali būti pakeitusios išvaizdą

atnaujinta 14.21
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2021.10.28 11:11

Kauno miesto pareigūnai ieško dviejų nepilnamečių, kurios nuo pirmadienio yra dingusios be žinios. Manoma, kad jos abi planavo pabėgimą iš namų, susirinko reikalingus daiktus, pasiėmė vaistų. Pareigūnų duomenimis, paauglės gali būti pakeitusios savo išvaizdą.

„Mergaitės dingo pirmadienį ir iki šiol dar nėra atsiradusios. Pagal turimus duomenis, mergaitės planavo pabėgimą iš namų ir galimai nenori atskleisti savo buvimo vietos, tačiau šiuo metu yra ruduo ir gali grėsti įvairių pavojų, jos gali būti tiek Kaune, tiek kituose miestuose“, – sako Kauno apygardos vyriausioji prokurorė Daiva Brudnienė.

Policija prašo pagalbos ieškant dviejų dingusių mergaičių Kaune: paauglės paliko namus su būtinais daiktais, galėjo keisti išvaizdą

Manoma, kad mergaitės gali būti nusikirpusios plaukus, taip pat jie gali būti perdažyti kita spalva.

Kol kas nėra duomenų, ar mergaitės galėjo išvykti į užsienį, tačiau tiriamos ir tokios aplinkybės.

Jos iš dalies ruošėsi išvykti iš namų, pirminiais duomenimis, pasiėmė šiltesnių rūbų, palapinę, taip pat vaistų.

„Tiek teisėsaugai, tiek artimiesiems mergaičių dingimas kelia susirūpinimą“, – sakė D. Brudnienė. Jos teigimu, tiriami ir mobiliųjų telefonų duomenų fragmentai.

„Tikrinami tokie duomenys, kiek mes jų turime, atliekami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – komentavo prokurorė.

D. Brudnienė kol kas plačiau nekomentavo, ar mergaitėms pasprukti iš namų galėjo padėti koks nors vyras, viešojoje erdvėje liudininkai pasidalijo informacija apie galimai fiksuotus automobilio numerius.

„Dėl tyrimo sumetimų duomenų, kuriuos mes šiuo metu turime, atskleisti negalime, tikriname visas versijas ir visą informaciją“, – sakė prokurorė.

Dėl mergaičių dingimo paskelbtos paieškos, pareigūnai kol kas neturi duomenų, kad galėjo būti padaryta nusikalstama veika.

Pareigūnai iki šiol neturėjo duomenų, kad šios paauglės būtų anksčiau dingusios ar planavusios tą padaryti.

Ieško dviejų nepilnamečių

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai vykdo keturiolikmetės Enrikos Račaitės (gim. 2007 m.) paiešką. Nepilnametė spalio 25 d. išėjo iš namų Kaune, Anykščių g., ir iki šiol negrįžo.

Merginos požymiai: apie 167 cm ūgio, liekno kūno sudėjimo, šviesių plaukų (iki pečių), mėlynų akių. Išėjo apsirengusi rožinės spalvos paltu, mėlynais džinsais, avėjo juodus batus.

Asmenis, žinančius nepilnametės buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 64935, rašyti el. paštu justina.danilaite@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Apie kitą paauglės paiešką pranešta ketvirtadienį

Antradienį taip pat pranešta, kad Kauno Santakos policijos komisariato pareigūnai vykdo kitos paauglės – Gustės Gustaitės (gim. 2007 m.) paiešką. Nepilnametė taip pat pirmadienį apie 15.00 val. išėjo iš namų Kaune, Kulvos g., ir iki šiol negrįžo.

Merginos požymiai: 170 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, trumpų (iki pečių) rudų plaukų. Buvo apsivilkusi juodos spalvos džinsines kelnes, juodos spalvos rudeninę striukę, galimai ant viršaus užsidėjusi spalvotą sportinio kostiumo viršų, avėjo žalius kerzinius batus.

Asmenis, žinančius nepilnametės buvimo vietą, ją mačiusius ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Santakos policijos komisariato pareigūnus telefonu 8 700 60664 , rašyti el. paštu laima.petraskiene@policija.lt arba skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Socialiniuose tinkluose informacija apie šiuos mįslingus dingimus žmonės dalijosi jau nuo pirmadienio, manoma, kad abu įvykiai gali būti susiję.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI