Lietuvoje

2021.10.28 07:01

Pasitraukus lietaus debesims džiaugsimės sausais ir šiltais orais: vietomis temperatūra kils net iki 16 laipsnių

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.28 07:01

Ketvirtadienį lietus iš lėto trauksis iš šalies, užleisdamas vietą sausiems ir šiltiems orams. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas, penktadienį vietomis galime sulaukti ir 16 laipsnių šilumos, ne ką vėsiau bus ir savaitgalį, o lietus sugrįžti neturėtų.

Ketvirtadienį su šiltuoju atmosferos frontu atsisveikinsime, tačiau pirmoje dienos pusėje orai dar išliks debesuoti, o po pietų vakariniuose rajonuose atsiras pragiedrulių. Lietus dar kai kur užsiliks, tačiau jo bus nedaug, o daugiausiai kritulių sulauks rytinė šalies dalis.

Dėl šilumos ir drėgmės vietomis formuosis rūkas. Pūs vidutinio stiprumo vakarų, pietvakarių vėjas. Dieną aukščiausia temperatūra daug kur pakils iki 11–14 laipsnių, o pietvakarių Lietuvoje vietomis gali pasiekti ir 15 laipsnių šilumos.

Nuo penktadienio orus ims lemti aukšto atmosferos slėgio sūkurys, tad apie lietų bus galima pamiršti, nebent kai kur susiformuos rūkas. Penktadienio naktį bus pragiedrulių, todėl temperatūra pažemės iki 4–9 laipsnių šilumos.

Penktadienio dieną pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas. Dieną švies saulė ir sugrįš rudeniškai maloni šiluma – temperatūra kils iki 11–16 laipsnių.

Savaitgalį lietaus nenumatoma, pūs nelabai stiprus pietų, pietryčių krypties vėjas. Naktimis temperatūra nukris iki 2–8 laipsnių šilumos, o dienomis išsilaikys rudeniškai šilti orai – 10–15 laipsnių.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt