Lietuvoje

2021.10.27 18:09

VMVT: Raseinių rajone rasta nelegali veisykla, šunys buvo laikomi žiauriomis sąlygomis

BNS2021.10.27 18:09

Raseinių rajone Požečių kaime šią savaitę aptikta nelegali veisykla, gyvūnai buvo laikomi žiauriomis sąlygomis, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Nelegalią veisyklą inspektoriai aptiko patikrinę iš viešosios įstaigos „LT- GYVŪNAMS savanoriai“ gautą pranešimą apie galimai nelegalų augintinių veisimą.

Patikrinimo metu buvo nustatyta, kad asmuo, neturintis veterinarinio patvirtinimo, žiauriomis sąlygomis, neteisėtai veisė bei laikė beveik pusę šimto šunų.

Iš laikytojo buvo konfiskuota 40 įvairaus amžiaus mišrūnų, panašių į kokerspanielių, samojedų, belgų aviganių, Vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislių šunis.

Kaip teigia VMVT, gyvūnai buvo laikyti ypač netvarkingomis ir keliančiomis riziką jų sveikatai sąlygomis: lauke esančiose būdose, nešildomame ūkiniame pastate, gyvenamojo namo rūsyje, kambariuose, virtuvėje.

Tikrintose patalpose bei lauko aplinkoje buvo rasta daug besimėtančių pašalinių daiktų, statybinių medžiagų, kuriais gyvūnai galėjo ne tik susižeisti, tačiau ir neturėjo galimybės laisvai judėti, inspektoriai niekur neaptiko švaraus vandens šunims palakti.

Šunis laikęs asmuo negalėjo pateikti visų gyvūnų vakcinacijos įrodymų, tik keturi iš rastų šunų buvo paženklinti mikroschema.

Konfiskuoti gyvūnai laikinai globai buvo perduoti Raseinių rajono savivaldybei bei gyvūnų globos įstaigai. Šunys, kuriems buvo reikalinga veterinarinė pagalba, nugabenti į veterinarijos gydyklą.

Dėl nustatytų pažeidimų gyvūnų laikytojui pradėta administracinė teisena.

Pastaraisiais metais išaiškinus keletą nelegalių veisyklų, kuriose žiauriomis sąlygomis laikyti gyvūnai, politikai ėmėsi iniciatyvų griežtinti baudas už tokią veiklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt