Lietuvoje

2021.10.27 17:26

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija kreipėsi į Nausėdą dėl partnerystės įstatymo, nori dalyvauti diskusijose

LRT.lt, BNS2021.10.27 17:26

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija viešai kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl partnerystės įstatymo ir esą prigimtinių šeimos teisių užtikrinimo, rašoma iniciatorių pranešime. Rengėjai viliasi, kad jų atstovai bus įtraukti į diskusijas kaip lygiaverčiai dialogo dalyviai.

Kaip teigiama LRT.lt atsiųstame pranešime, laišku iniciatorius kreiptis paskatino neseniai su prezidentu susitikusios Raso Račienės pavyzdys: „Ačiū jai už parodytą pavyzdį, kaip visi tėvai turėtų kovoti už savo vaikus“.

„Laiško autoriai atkreipia dėmesį, jog lyčiai neutralios partnerystės įstatymas išplėstų Lietuvoje galiojančią teisinę šeimos sampratą taip, kad ji apimtų ir tos pačios lyties poras. Todėl tai aktualu visiems tėvams. Visiems Lietuvos tėčiams ir mamoms yra labai svarbu, ką valstybė laiko šeima – visuomenės ir valstybės pagrindu, t. y. siekiamybe, kurią valstybė skatina ir stiprina savo šeimos politika.

Svarbu, kad tėvai išsaugotų konstitucinę teisę auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus ir mokykloje vaikams nebūtų diegiama svetima pasaulėžiūra. Svarbu, kad tėvai, besilaikantys prigimtinės šeimos sampratos, nebūtų visuomenėje pristatomi kaip „atsilikę“ ir supriešinami su savo vaikais“, – dėstoma atsiųstame laiške.

Pasak iniciatorių, svarbu ir tai, kad „vaikų teisė ir interesas augti su mama ir tėčiu nebūtų paminti“.

„Vaikas turi prigimtinį poreikį augti savo tėčio ir mamos šeimoje – kartu su tais žmonėmis, kurie yra atsakingi už jo atėjimą į pasaulį. Iš Konstitucijos 38 straipsnyje numatytų pagrindų (santuoka, tėvystė, motinystė ir vaikystė) kylanti šeima yra nepakeičiama, vienintelė tikra, prigimtinė šeima. Ši samprata apima ir vaikų neturinčius sutuoktinius, vienišus tėvus, senelius su anūkais, brolius ir seseris. Visos kitos bendro gyvenimo formos yra galimos bei vertos atitinkamos teisinės apsaugos, bet ne šeimos statusą suteikiančios partnerystės“, – rašoma Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos pareiškime.

LRT.lt atsiųstame rašte taip pat teigiama, kad „šis laiškas nėra pasisakymas prieš homoseksualius asmenis“.

„Visi vaikai (ir kai kurie suaugusieji) turi būti mokomi priimti ir gerbti žmones nepriklausomai nuo jų seksualinės orientacijos. Tačiau prieš visuomenės ir daugumos tėvų valią priimtu Partnerystės įstatymu to nebus pasiekta, veikiau priešingai. Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos atstovaujami tėvai pažymi, kad jie taip pat patiria nuolatinį žeminimą ir patyčias, kai dėl su LGBT ideologija nesutampančios pozicijos yra pravardžiuojami atsilikėliais, homofobais, smurtautojais ir t. t. Tai vyksta ne tik privačiai, bet ir itin plačiai socialiniuose tinkluose bei didžiosiose medijose“, – sakoma kreipimęsi.

Rengėjai taip pat viliasi, kad ir jų atstovai bus įtraukti į diskusijas kaip lygiaverčiai dialogo dalyviai.

Portalas LRT.lt primena, kad gegužę parlamentas po pateikimo grąžino Partnerystės įstatymo projektą tobulinti. Praėjusią savaitę LGBT vaiko mama R. Račienė išplatino viešą kreipimąsi į prezidentą, ragindama jį palaikyti orų Partnerystės įstatymą. Po šio kreipimosi spalio 25 d. prezidentas mamą pakvietė pokalbiui ir susitikimui.

Nevyriausybinio Lietuvos žmogaus teisių centro praėjusią savaitę skelbto tyrimo ataskaitoje nurodoma, kad tos pačios lyties poros patiria nelygybę ir siekia įteisinti savo santykius priimant Partnerystės įstatymą.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt