Lietuvoje

2012.06.26 08:34

Įklimpę Radviliškio politikai neskęsta

Dėl korupcijos pričiupti Radviliškio konservatoriai demonstruoja stulbinamą drąsą prieš jų aferas narpliojančius pareigūnus. Nušalinus nuo vienų pareigų, susikompromitavę veikėjai persėda į kitą mokesčių mokėtojų išlaikomą šiltą kėdę.

Dėl korupcijos pričiupti Radviliškio konservatoriai demonstruoja stulbinamą drąsą prieš jų aferas narpliojančius pareigūnus. Nušalinus nuo vienų pareigų, susikompromitavę veikėjai persėda į kitą mokesčių mokėtojų išlaikomą šiltą kėdę.

Šiltose kėdėse jau įsitaisė abu aukščiausius postus savivaldybėje užėmę korupcijos skandalo veikėjai – eksmeras Antanas Čepononis ir buvęs administracijos direktorius Eugenijus Pranevičius.

Konservatorių lyderiui A. Čepononiui atsivėrė durys į savivaldybei priklausančią įmonę „Radviliškio šiluma“.

O administracijos direktoriaus postą praradęs E. Pranevičius sugrįžo į ankstesnes pareigas – tapo savivaldybės Turto ir vietinio ūkio skyriaus vedėju.

Korupcija – ne kliūtis

Nuo balandžio 5-osios be darbo pabuvęs E. Pranevičius prieš kelias dienas grįžo į savivaldybę. Postą praradęs konservatorius neskurdo – jam buvo išmokėta dviejų mėnesių algos dydžio kompensacija. Dabar jam bus mokamas apie 3300 litų atlyginimas.

Administracijos direktoriaus poste šį veikėją pakeitusi partijos kolegė Jolanta Margaitienė pareiškė, kad savo noru postą palikusiam E. Pranevičiui grįžti į vedėjo pareigas leido Valstybės tarnybos departamentas.

Politikė patikino nematanti nė vienos priežasties neleisti partijos kolegai dirbti.

Mat iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gautame rašte buvo nurodyta, kad E. Pranevičius figūruoja ikiteisminiame tyrime. Neišvydusi draudimo įdarbinti, Radviliškio valdžia išsyk leido susikompromitavusiam veikėjui grįžti.

„Kol neįrodyta kaltė, žmogus nekaltas. Jį žinau kaip labai gerą specialistą, todėl grįžimą vertinu normaliai“, – administracijos direktorei pritarė Radviliškio mero kėdę po korupcijos skandalo užėmęs konservatorius Darius Brazys.

„Lietuvos rytas“ paklausė mero, kaip jis vertintų situaciją, jei finansinėmis machinacijomis kaltinamas įmonės vadovas ikiteisminio tyrimo pareigūnų būtų nušalintas, bet paskirtų save bendrovės vyriausiuoju finansininku.

„Kas būtų, jeigu būtų“, – susierzinimo neslėpė D. Brazys.

Visi postai – saviems

Radviliškio vicemeras Kazimieras Augulis buvo šiek tiek atviresnis. „Bijau ką nors ir pasakyti, nes sergu ir tame procese nedalyvavau. Nenoriu vertinti“, – kalbėjo su konservatoriais valdančiojoje koalicijoje dirbantis socialdemokratas.

Lygiai taip pat šių metų pradžioje įsidarbino ir korupcija kaltinamas A. Čepononis.

Sausio 24-ąją už užstatą iš tardymo izoliatoriaus išleistas eksmeras vasario 23 dieną buvo atleistas iš mero pareigų.

Praėjus vos penkioms dienoms konservatorius jau dirbo „Radviliškio šilumos” įmonės konsultantu.

Šios bendrovės vadovas – A. Čepononio partijos kolega Pranas Mickaitis. Konservatorių citadele galima vadinti visą rajoną, mat šios partijos nariai yra užtūpę visus svarbiausius postus tiek pačioje savivaldybėje, tiek jos įmonėse, tiek seniūnijose.

Taryboje turi daugumą

Radviliškio rajone tvarkytis kaip savo dvare konservatoriams leidžia savivaldos rinkimų rezultatai. Šios partijos nariai taryboje turi daugumą – net 13 iš 25 mandatų.

Tiesa, per rinkimus konservatoriai laimėjo 12 vietų, bet vėliau dėl teistumo mandatą prarado nepriklausoma kandidatė Laimutė Šlamienė. Ši vieta atiteko labiausiai šios kandidatės kritikuotiems konservatoriams.

Buvo sulaikyta 11 radviliškiečių

Radviliškio rajoną korupcijos skandalas supurtė pernai gruodžio 19-ąją, kai STT agentai vieną po kito sulaikė A. Čepononį, administracijos direktorių E. Pranevičių, tarybos narį Aloyzą Juodį.

Iš viso buvo sulaikyta 11 įtakingų konservatorių ir verslo struktūrų atstovų.

Paskutinis iš Radviliškio įtakingųjų kameros gultą išbandė Šeduvos seniūnas Kostas Dočkus.

Pareigūnai atlieka kelis ikiteisminius tyrimus dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo, klastojimo ir kyšininkavimo.

Tiriami viešieji konkursai dėl Radviliškio kultūros centro vieno pastato, Šaukoto Švč.Trejybės bažnyčios ir Eibariškių gyvenamojo rajono Obelėlės gatvės rekonstrukcijos.

Pareigūnai vertina politikų pastangas, kad iš valstybės, savivaldybės biudžeto ir ES fondų finansuojamų objektų statybos darbų užsakymai atitektų jų partijos kolegų įmonėms.