Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.31 21:29

Paskelbti „Metų seklio“ laureatai

Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnai mini profesinę šventę – Kriminalinės policijos dieną. Šia proga visuomenei pristatytas atkurtas istorinis kriminalinės policijos ženklas, labiausiai nusipelniusiems šalies kriminalistams įteikti apdovanojimai ir paskelbti kasmetinio konkurso „Metų seklys“ nugalėtojai.

Šiemet kriminalinės policijos biuro darbuotojai iš Ispanijos kolegų gavo informacijos, kad galbūt kažkas iš Lietuvos piliečių į Ispaniją neteisėtai gabena ginklus. Pradėjus informaciją tikrinti, tyrimas peraugo į didelio masto tarptautinę operaciją, kurios metu buvo sulaikytas didelis kiekis šaunamųjų ginklų, šaudmenų, narkotinių medžiagų ir tarptautiniu mastu veikiančios, gerai organizuotos profesionalios nusikalstamos grupuotės nariai. Už šį darbą geriausios 2016 m. bylos titulas atiteko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams. „Metų seklio“ titulas suteiktas kriminalistui Jevgenijui Chleborodovui, kolegų vadinamam tiesiog „Ženia“.

„Per visą savo gyvenimą, per visą karjerą dirbant kriminalinėje policijoje tai yra mano pirmas apdovanojimas, kuris man reiškia viską – tai yra aukščiausio laipsnio apdovanojimas, koks gali būti įteiktas kriminalistui, tai įvertinimas aukščiausiame lygmenyje“, – sako konkurso laureatas.

Už nepriekaištingą nusikalstamų veikų išaiškinimą apdovanoti ir Alytaus apskrities bei Kelmės rajono kriminalistai. Kriminalinės policijos biuro vadovas sako, kad sėkmingam jų darbui didelės reikšmės turėjo dar 2013-aisiais pradėta reforma, kurios vienas iš tikslų buvo visose apskrityse, kovai su nusikaltimais, ypač elektroninėje erdvėje, įkurti specialius padalinius.

„Dabar jau yra du metai, kai startavo ir visose 10-yje apskričių buvo įkurti padaliniai, kurie geba ištirti bet kurias nusikalstamas veikas, nebenaudojant pačios centrinės kriminalinės policijos biuro padalinių.<...> Mes turime rezultatus, turime išaiškintas organizuotas grupuotes ne tik vidaus respublikos teritorijoje, bet ir tarptautines organizuotas nuskalstamas grupuotes“, – teigia Kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis.

Metų seklius speciali Lietuvos policijos vadovų komisija renka nuo 1993-iųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi