Pasaulyje

2021.10.27 13:11

Anušauskas Kinijos reakcijos nesureikšmina: turime suverenią teisę megzti santykius su Taivanu

Leonardas Marcinkevičius, ELTA2021.10.27 13:11

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atmeta Seimo opozicinių frakcijų parlamentarų kritiką valdantiesiems dėl įstrigusio Taivano atstovybės Vilniuje atidarymo proceso. Pasak jo, tai, kada bus atidaryta atstovybė, nepriklauso nuo Lietuvos politikų veiksmų, kadangi už tai atsakingi patys taivaniečiai.

„Jūs turėtumėte klausti Taivano, o ne Lietuvos. Ne Lietuva atidaro Taivano atstovybę, o Taivanas atidaro vienokiu ar kitokiu pavadinimu atstovybę Lietuvoje“, – prieš Vyriausybės posėdį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus teigė A. Anušauskas.

Tačiau ministras yra įsitikinęs, kad nepaisant Kinijos kritikos, Lietuvos pasirinkta kryptis plėtoti santykius su Taivanu – yra adekvati.

„Mano akimis, Lietuvos politika yra adekvati situacijai, nes mūsų santykiai su Taivanu šiuo atveju... Aš suprantu, kad Kinija turi kitą požiūrį, bet mes turime suverenią teisę megzti santykius su šia šalimi. Aš manau, kad ekonominiam mūsų bendravimui tai yra reikšminga“, – tvirtino jis.

ELTA primena, kad užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui kalbant apie tai, kad politikai šiuo metu ieško geriausio laiko ir formos Taivano atstovybei atidaryti, opozicijos atstovai iš pradžių kritikavo pačią ministerijos iniciatyvą dėl Taivano pavadinimo pasirinkimo šiai institucijai. Dabar jie kritikuoja ir patį proceso įgyvendinimą, kuris, jų vertinimu, stringa dėl prasto valdančiųjų pasiruošimo.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis praėjusią savaitę interviu naujienų agentūrai ELTA užsiminė, kad su partneriais diskutuojama tiek dėl Taivano atstovybės atidarymo, tiek dėl šios institucijos pavadinimo pasirinkimo.

„Mes kruopščiai ir atidžiai deriname veiksmus su savo transatlantiniais partneriais. Ir tiek (Taivano – ELTA) atstovybė, tiek jos pavadinimas, tiek atidarymo laikas yra derinamas su pagrindiniais strateginiais partneriais. JAV yra bene pagrindinė Taivano žmonių palaikytoja, ir mes stipriai konsultuojamės. Sprendimai bus priimti, vyksta daugiašalės konsultacijos. Tikiuosi, kad greitu metu galėsime informuoti tiksliai apie kitus būsimus žingsnius“, – interviu Eltai teigė G. Landsbergis.

Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, negalima teigti, kad Taivano atstovybės klausimas yra nukeltas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt