Lietuvoje

2016.10.31 21:23

„Valstiečiai“ ir socialdemokratai sutarė pradėti derinti programą, nori baigti per savaitę

BNS 2016.10.31 21:23

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) per pirmąjį derybų susitikimą pirmadienį sutarė pradėti derinti būsimos vyriausybės darbo programą.

„Mes sutarėme pradėti darbą prie programų derinimo, pagrindu pasirinkta LVŽS programa „Darni Lietuva“, tam skirta savaitė, iki pirmadienio mes tą darbą turime pabaigti. Tikiuosi, kad mes tą darbą pabaigsime, o tada pradėsime šnekėti toliau“, – po susitikimo Seime žurnalistams sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LSDP pirmininkas, kadenciją baigiančios vyriausybės premjeras Algirdas Butkevičius tvirtino, kad sutarta neparengus bendros programos nekalbėti apie ministrų portfelių pasiskirstymą bei galimas kandidatūras.

„Tikrai postų nesidalijome ir buvo sutarimas, kad nekalbame apie ministerijų pasidalijimą, apie galimus kandidatus, kurie galėtų eiti ministrų pareigas, vieningai buvo sutarta – kol nėra suderintos programinės nuostatos, tol mes šio klausimo nesvarstome“, – sakė A. Butkevičius.

Taip pat jis patvirtino, kad partija nepretenduoja į Seimo pirmininko poziciją. „Socialdemokratai tikrai nepretenduoja į šitą postą“, – į klausimą, ar parlamento vadovo vieta teks LSDP, atsakė A. Butkevičius.

LVŽS rinkimų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sakė, kad „valstiečiai“ ir socialdemokratai sutaria dėl koalicijos darbo prioritetų.

„Lengviausiai sutarėme dėl pagrindinių prioritetų, kuriuos matome bendrai, tai demografinis iššūkis, emigracija, skurdo ir socialinės atskirties mažinimas. Tai yra pagrindiniai dalykai, kur matome bendrą nuomonę“, – sakė S. Skvernelis.

„Mes imame pagrindu jų programą „Darni Lietuva“, mūsų specialistai peržiūrės jų visas programines nuostatas, mes pasiūlysime kai kurias savo programines nuostatas, dėl tų nuostatų, kur nuomonės išsiskirs, mes sutarėme, kad elgsimės labai džentelmeniškai“, – apie derybų eigą kalbėjo socialdemokratų vadovas.

R. Karbauskis patvirtino, kad vertybiniais klausimais partijų atstovai Seime balsuos pagal savo įsitikinimus, kompromisų čia nebus ieškoma, nes jie ir neįmanomi.

„Tais klausimais, kurie yra vertybiniai, kur mes nemanome, kad reikia keisti savo požiūrį, partnerysčių klausimais ir taip toliau, Seime bus balsuojama pagal savo požiūrį, mes tikrai nemanome, kad reikia ieškoti kompromisų tuose dalykuose, kur jie tiesiog neįmanomi“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Derėtis dėl valdančiosios koalicijos „valstiečiai“ kvietė ir Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Tačiau šie pareiškė, kad derybose nedalyvaus, kol „valstiečiai“ derėsis su socialdemokratais. Jie tikina būsiantys atviri pasiūlymams, jeigu „valstiečiams“ ir socialdemokratams dėl koalicijos susitarti nepavyktų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per Seimo rinkimus užsitikrino 56 parlamentarų mandatus iš 141, konservatoriai Seimo rinkimuose iškovojo 31 mandatą, socialdemokratai – 17 mandatų.

Liberalų sąjūdis laimėjo 14 mandatų. Po aštuonis mandatus teko Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei partijai „Tvarka ir teisingumas“. Kadangi vienas „tvarkietis“ į Seimą kandidatavo kaip save išsikėlęs kandidatas, „tvarkiečių“ Seime greičiausiai bus devyni. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Dar vieną mandatą gavo save išsikėlęs buvęs „darbietis“ Darius Kaminskas.