Lietuvoje

2021.10.27 12:24

Kairys: sutartis dėl baldų pirkimo iš partiečio įmonės bus nutraukta

atnaujinta 12.35
Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.27 12:24

Kultūros ministras, liberalas Simonas Kairys teigia, kad bus nutraukta sutartis dėl baldų jo kabineto pirkimui iš partiečio įmonės.

„Ši istorija akivaizdu, kad man užima per daug politinės darbotvarkės ir kanceliarija dabar, mano žiniomis, ieško būdų, kaip abipusiu susitarimu tą istoriją kažkaip užbaigti.

Tai nereiškia, kad mes kažkaip nesijaučiame teisūs ar panašiai, bet tiesiog man gaila tų sprendimų, dėl kurių reikia tikrai daugiau laiko skirti, o turime atsakinėti į vienokius ar kitokius klausimus, kurie yra iškilę“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo kultūros ministras S. Kairys.

Jis patvirtino, kad sutartis, pagal kurią numatyta jo kabinetui pirkti baldus iš įmonės, priklausančios Liberalų sąjūdžio nariui, bus nutraukta.

„Taip, kanceliarija ieško sprendimų, kaip abipusiu susitarimu tos sutarties nebevykdyti ir kažkaip užbaigti šitą klausimą“, – sakė S. Kairys.

LRT.lt primena, kad portalas 15min paskelbė, jog Kultūros ministerija pirko ministro S. Kairio kabinetui baldus iš jo partijos, Liberalų sąjūdžio, kolegai priklausančios įmonės. Skelbiama, kad rugsėjo 30 dieną Kultūros ministerija nupirko ministro kabinetui baldus, pagamintus pagal specialų užsakymą – sienelę, kampinį ir apvalų stalus bei dvi komodas. Iš viso už juos sumokėta 11 371 euras.

15min duomenimis, baldus gaminusi įmonė – „Joniškio baldai“, o jos vienintelis akcininkas yra Kęstutis Tautvaišas. K. Tautvaišas priklauso Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui, yra šio rajono savivaldybės tarybos narys. Įmonei vadovauja politiko žmona.

Ministerija, dar iki paviešinus informaciją, jog baldus gamino S. Kairio bendrapartiečio įmonė, tvirtino, kad ministerijos pastatas yra kultūros paveldo statinys su ypatingu išplanavimu, todėl nuspręsta interjero projektą patikėti dizainerei ir baldus pirkti pagal užsakymą.

Kultūros ministras tikino, kad istorija apie baldų pirkimą nėra maloni, tačiau kartu pripažino, jog ieškant, kas galėtų pagaminti baldus, įmonių atstovų nebuvo prašoma įvardinti savo priklausymą vienai ar kitai partijai.

„Nemalonu, bet, iš kitos pusės, nėra tokios procedūros – partiškumo neturi įvardinti, dalyvaudamas viename ar kitame konkurse ar viešųjų pirkimų procedūroje“, – dėstė S. Kairys.

„Tenka apgailestauti, kad ir verslas yra įveltas į visą tą ažiotažą ir manau, kad į viešąjį sektorių žiūrės rečiau kaip į užsakovą“, – pridūrė kultūros ministras.

Anot jo, baldų keitimas jo kabinete buvo įvairių darbų ministerijoje tąsa, tad nebuvo nuodugniai domimąsi, iš kokios įmonės perkami baldai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt