Lietuvoje

2021.10.27 11:50

Krašto apsaugos ministerija imasi naujojo NKSC direktoriaus paieškų

Augustas Stankevičius, BNS2021.10.27 11:50

Krašto apsaugos ministerija imasi naujojo Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) direktoriaus paieškų – antradienį Valstybės tarnybos portale paskelbtas konkursas į šias pareigas.

Šiuo metu NKSC vadovauja Rytis Rainys. Jo kadencija baigiasi kitų metų balandžio mėnesį. R. Rainys centrui vadovauja nuo 2018-ųjų kovo.

Prieš tai dabartinis NKSC direktorius vadovavo šios institucijos Kibernetinės gynybos departamentui, ėjo vadovaujančias pareigas Ryšių reguliavimo tarnyboje.

Paklaustas, ar ketina kandidatuoti antrai kadencijai, R. Rainys BNS teigė kol kas savo ateities planų komentuoti nenorintis.

Kaip nurodoma paskelbtame konkurse, būsimasis NKSC vadovas turi turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį), trejų metų vadovaujamo darbo patirties, mokėti anglų kalbą ne mažesniu nei C2 lygiu, taip pat atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“.

Pareiginė būsimo vadovo alga galėtų siekti nuo 3,7 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių.

Prašymą dalyvauti konkurse Valstybės tarnybos departamentui galima pateikti iki lapkričio 11 dienos.

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras atlieka kibernetinių incidentų valdymą, kibernetinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo stebėseną ir kontrolę bei akreditavimo funkcijas. Jis taip pat vieno langelio principu teikia pagalbą tiek valstybės institucijoms, tiek verslui ir gyventojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI