Lietuvoje

2021.10.27 11:06

Šiugždinienė: plečiasi Lietuvos ir Taivano bendradarbiavimas studijų ir mokslo srityje

LRT.lt2021.10.27 11:06

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradėjus didžiausiai istorijoje Taivano verslo delegacijai buvo pasirašytos dvi bendradarbiavimo sutartys tarp abiejų pusių universitetų bei tyrimų centrų, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Pasirašytas tarpusavio supratimo memorandumas tarp Taivano nacionalinio Sun Yat-Sen universiteto ir trijų Lietuvos universitetų – Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Kauno technologijų universiteto dėl dalyvavimo bendroje Taivano ir Lietuvos puslaidininkių talentų ir tyrimų programoje.

Taip pat pasirašytas tarpusavio supratimo memorandumas tarp minėto Taivano universiteto Kristalų tyrimo centro ir Lietuvos Valstybinis mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologinių mokslų centro.

„Džiugu, kad prieš 22 metus pasirašytas susitarimas tarp Švietimo ir mokslo ministerijos ir Taivano mokslo tarybos sudarė galimybę Lietuvos ir Taivano mokslininkams bendradarbiauti mokslo srityje, dalyvauti bendruose mokslinių tyrimų projektuose, rasti patikimų bendradarbiavimo partnerių. Nuo 2002 metų jau yra finansuotas 51 trimetis projektas. Šiandien pasirašyti susitarimai rodo, kad dvi šalys mato galimybes ir turi norą toliau dalintis gerąja patirtimi mokslo ir technologijų srityje, kartu siekti ambicingų tikslų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Dalyvavimas Taivano ir Lietuvos puslaidininkių talentų ir tyrimų programoje bus puiki proga Lietuvos universitetų puslaidininkių fizikos srities studentams semtis žinių ir tobulėti Sun Yat-Sen universitete. Ateityje susitarimą pasirašiusiems universitetams atsivers galimybės kartu vykdyti bendrus tyrimus šioje srityje ir kurti inovatyvius produktus Lietuvos ir Taivano pramonės įmonėms.

Trijų dienų vizito metu Azijos šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt