Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.09 14:39

LRT kviečia dalyvauti laidų ir programų konkurse

2013.04.09 14:39

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia teikti pasiūlymus programų konkursui. Laukiama pasiūlymų dėl laidų, apimančių platų temų spektrą: nuo socialinės problematikos, kultūros, emigracijos ir integracijos iki pramogų ir laidų vaikams bei jaunimui. 

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija kviečia teikti pasiūlymus programų konkursui. Laukiama pasiūlymų dėl laidų, apimančių platų temų spektrą: nuo socialinės problematikos, kultūros, emigracijos ir integracijos iki pramogų ir laidų vaikams bei jaunimui. Paraiškas kviečiama teikti iki balandžio 24 dienos 11 valandos.

Pirmajame konkurso etape bus tikrinama, ar dalyviai atitinka kvalifikacinius reikalavimus, antrajame vertinamos reikalavimus atitikusių dalyvių siūlomos laidos ir projektai. Kvietimai dalyviams pateikti projektus kartu su patvirtinimu, kad jie atitinka kvalifikacinius reikalavimus, bus išsiųsti ne vėliau kaip balandžio 25 d. teikėjo nurodytu elektroninio pašto adresu.  

Nuo balandžio 25 d. iš kvalifikaciją atitikusių kūrėjų iki gegužės 2 d. 11.00 val. bus laukiama laidų ir projektų pasiūlymų. Svarbus reikalavimas – laidų rengimo per pastaruosius 3 metus ar per laikotarpį nuo teikėjo įregistravimo dienos (jeigu teikėjas vykdė veiklą trumpiau nei 3 metus) nacionalinės aprėpties kanaluose patirtis.

Pasiūlymai priimami dėl šio pobūdžio laidų:

A. Laidos, skirtos socialinės tematikos analizei bei demokratiškos, pilietiškos visuomenės ugdymui

1. Visuomenės aktualijų diskusijų forumas, skirtas aktualijų, socialinės problematikos ir rezonansinių įvykių aptarimui.

2. Žurnalistinių tyrimų laida, nagrinėjanti, analizuojanti ir suprantamai paaiškinanti socialines, ekonomines, politines aktualijas bei problemas, siūlanti galimus sprendimų būdus ar formuojanti atitinkamo pilietiško elgesio modelius.

3. Lietuvoje sukurtas vaidybinis serialas, orientuotas į socialinę tematiką ir problematiką, skirtas visuomenės sąmoningumo, pilietiškumo ugdymui ir pamatinių vertybių puoselėjimui.

B. Laidos, skirtos nacionalinės kultūros, etnokultūros ir kalbos kultūros puoselėjimui ir populiarinimui

1. Kultūros žurnalas (pokalbių laida), skirtas Lietuvos kultūrinio gyvenimo apžvalgai, naujų projektų pristatymams, supažindinimui su iškiliausiais kūrėjais.

2. Inovatyvi, konkurso tipo kalbos kultūros laida.

3. Analitinė diskusijų laida apie Lietuvos bei jos kaimynų istoriją šiuolaikinių įvykių pasaulyje bei Europoje kontekste.

4. Kultūros laida, skirta įvairioms kultūros ir meno sritims (muzika, teatras, kinas, dailė ir t.t.), jų tendencijoms Lietuvoje ir pasaulyje bei išsamiai jų analizei.

C. Laidos skirtos pasaulio tautų sambūviui ir integracijai

1. Laida, skirta emigracijos ir imigracijos problemoms.

2. Publicistinė laida apie Europos bendriją, kaimynines šalis, užsienio valstybių patirtį.

D. Pramoginės laidos

1. Humoristinė socialinės satyros laida.

2. Pramoginis savaitgalio projektas, skirtas šeimyninei auditorijai.

3. Žaidybinė pažintinė laida jaunimui.

4. Vaidybinis serialas vaikams arba jaunimui.

Pirkimo dokumentus ir papildomą informaciją apie pasiūlymų pateikimą galima gauti adresu S. Konarskio g. 49, LT 03123 Vilnius, tel.: (8-5) 236 32 00, faks.: (8-5) 236 32 08 arba el.paštu: irena.civiene@lrt.lt

Visos konkurso sąlygos ir reikalavimai skelbiami /apie-lrt/skelbimai/programu-konkursas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi