Lietuvoje

2021.10.27 07:16

URM iš TS-LKD partijai priklausančio tiekėjo įsigijo tarpukario lietuvių dizainerio gamintą baldų komplektą

ELTA2021.10.27 07:16

Užsienio reikalų ministerija (URM) antradienio vakarą pakomentavo žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, apie šios institucijos šiemet įsigytus baldus. Kaip antradienį skelbė portalas 15 min, URM pastaruoju metu įsigijo tris baldų komplektus. Vieno iš jų vertė siekia 22,9 tūkst. eurų – tai tarpukario lietuvių dizainerio Jono Prapuolenio gamintas baldų komplektas.

Apie šį ministerijos įsigijimą paskelbta kai pastarosiomis dienomis dėl daugiau nei už 11 tūkst. eurų įsigytų baldų viešojoje erdvėje aiškinasi Liberalų sąjūdžiui priklausantis kultūros ministras Simonas Kairys. Kaip šią savaitę pranešė tas pats portalas 15 min, baldai S. Kairio kabinetui įsigyti iš Liberalų sąjūdžiui priklausančio asmens įmonės.

Panašu, kad ir konservatorių partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama Užsienio reikalų ministerija įsigijo baldus iš tai pačiai partijai priklausančio asmens. Tai, kaip pažymi pati ministerija, projekto autorės architektės Romos Bernadišienės pasiūlytas tiekėjas Dainius Lanauskas. O jis Eltos žiniomis priklauso konservatorių partijai. Šį faktą Eltai patvirtino ir konservatorių vykdomasis sekretorius Martynas Prievelis.

Kiek anksčiau URM išplatintame pranešime pažymėjo, kad iki pat sutarties dėl minėtų baldų įsigijimo, ministerijos vadovybė nežinojo kas bus „kita sandorio šalis“.

Antradienį išplatintame pranešime Užsienio reikalų ministerija teigė, kad baldų įsigijimas yra anksčiau suplanuoto ministerijos statinio atnaujinimo dalis.

„Pastato interjero dalies projektą 2017 metais parengė architektė Roma Bernadišienė. Jame labai konkrečiai įvardinta, kad ministerijos susitikimų kambariui turi būti parinkti reprezentatyvūs tarpukario lietuvių dizainerio Jono Prapuolenio baldai. Projekto autorė kartu su URM administracijos atstovais atliko išsamią rinkos analizę – minimų baldų tiekėjų buvo ieškoma ir Lietuvoje, ir užsienyje. Rinkos tyrimo rezultatai buvo pristatyti ministerijos rekonstrukcijos darbo grupei 2021 m. kovo 26 d.“, – rašome antradienį išplatintame pranešime spaudai.

Kaip tvirtina URM, ministerijos reprezentacinėms erdvėms tinkantis ir istorinę reikšmę turintis dizainerio J. Prapuolenio baldų komplektas įsigytas pagal projekto autorės rekomendaciją iš jos pasiūlyto tiekėjo Dainiaus Lanausko.

Ministerija tvirtina, kad iš D. Lanausko įsigyti J. Prapuolenio baldai buvo pigiausias ir kone vienintelis variantas.

„Tai buvo vienintelis įsigijimui tinkamas pasiūlymas, kitų rinkoje tiesiog nebuvo dėl labai ribotos antikvarinių baldų pasiūlos bei autorinių teisių J. Prapuolenio baldams apsaugos. Galimybė įsigyti naujo komplekto gamybą buvo atmesta dėl per didelių kaštų (daugiau nei 50 tūkst. eurų)“, – teigiama pranešime.

Kartu ministerija pažymi, kad URM vadovybė iki pat sutarties pasirašymo dėl baldų įsigijimo nežinojo, kas bus „kita sandorio šalis“.

„Kadangi baldų įsigijimo procese orientuotasi į efektyvų biudžeto lėšų naudojimą bei pirkimo objekto reprezentatyvumą (atitikimą architektės pasiūlytiems sprendimams), iki pat sutarties pasirašymo su laimėtoju, ministerijos vadovybė neturėjo informacijos, kas bus kita sandorio šalis. Kaip ir kitas ministerijos veiklos organizavimo sutartis, šią sutartį su tiekėju 2021 m. gegužės mėn. pasirašė ministerijos kanclerė Inga Černiuk“, – tvirtina URM.

Kaip tvirtina ministerija, sutartis dėl URM pastato rekonstrukcijos pasirašyta 2019 metų lapkričio mėnesį, po to vyko parengiamieji darbai, 2020 metų sausio mėnesį prasidėjo rekonstrukcijos darbai. 2021 metais, laikantis visų įstatyme numatytų reikalavimų, realizuotos pirkimų procedūros, reikalingos URM pastato remonto darbų pabaigimui ir įrengimui pagal numatytą projektą. Šiuo metu vyksta baigiamieji rekonstrukcijos darbai, 2022 metų pradžioje numatoma pastato naudojimo pradžia.

URM tikina, kad nuo 2020 metų gruodžio mėnesio vidurio pareigas einantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nedalyvavo jokiuose URM pastato rekonstrukcijos projektavimo etapuose ir baldų įsigijimo procedūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt