Lietuvoje

2021.10.27 06:51

Artimiausiomis dienomis laukia maloni šiluma, bet įkyrus lietus – sinoptikė permainas žada jau penktadienį

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.27 06:51

Trečiadienį jausis maloniai šilti orai, tačiau lietaus porcijos sulauks visa Lietuva. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė, panašūs orai laikys iki penktadienio, o tuomet laukia permainos.

Trečiadienio pirma dienos pusė bus šviesesnė, gausiau lyti neturėtų, pūs vidutinio stiprumo pietvakarių vėjas. Tačiau popietę dangus vėl niauksis, pradės smarkiau lyti ir lietus iki vakaro apims visą Lietuvą. Gausiau lis šiaurės vakariniuose rajonuose, ypač vakaro metu. Kartu pradės stiprėti ir pietvakarių vėjas – vakariniuose ir kai kuriuose šiaurės rytiniuose rajonuose jis sustiprės iki smarkaus, gūsiai sieks 15-18 m/s, o pajūryje – iki 20 m/s greitį. Temperatūra svyruos tarp 9–13 laipsnių šilumos.

Lietus daug kur užsitęs ir artimiausią naktį. Jam silpnėjant ir pradėjus trauktis, žemi debesys nesisklaidys. Vietomis susidarys rūkas. Pietvakarių vėjas dar stiprokai pūs pirmoje nakties pusėje, o vėliau rims. Nakties temperatūra beveik nekris ir svyruos tarp 8–11 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienis išliks apniukęs. Šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose gali šiek tiek lynoti ar dulksnoti. Tarpais drieksis rūkas. Tik vakare debesys ims trauktis iš šalies. Temperatūra dieną kils nuo 11 iki 14 laipsnių šilumos.

Penktadienį debesys ir drėgnas oras jau turėtų nuslinkti tolyn nuo šalies ir mus vėl pradžiugins sausi bei saulėti orai.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 testavimo punktas
COVID-19 TRUMPAI