Lietuvoje

2016.10.31 13:15

Seimo pirmininkė nelinkusi teikti siūlymo dėl Z. Vaigausko atleidimo

BNS2016.10.31 13:15

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako nelinkusi teikti Seimui nutarimo projekto dėl Zenono Vaigausko atleidimo iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko pareigų, kaip pasiūlė konservatoriai.

Pasak L. Graužinienės, VRK vadovas Z .Vaigauskas turėtų pabaigti šiuos Seimo rinkimus, turint mintyje, kad rinkimų rezultatų klausimas dar gali būti ginčijamas Konstituciniame Teisme.

„Tiesiog liks nesutvarkyta rinkiminė dokumentacija ir nebus atsiskaityta. Tai galbūt tegu (Z. Vaigauskas) pabaigia tvarkingai atsiskaityti, juo labiau, kad, kiek girdėjau, K. Komskis skųs procesą, tai reikės kažkam ginti Konstituciniame Teisme. Aš tikrai nelinkusi dabar teikti (projekto dėl atstatydinimo), tegu pilnai atsiskaito už rinkimus tas žmogus, kuris ir vadovavo jiems“, – BNS sakė L. Graužinienė.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai po pirmojo rinkimų turo surinko būtiną penktadalį Seimo narių parašų, kad būtų svarstomas Z. Vaigausko atleidimo  klausimas. Konservatoriai savo kreipimąsi grindė argumentais, kad Z. Vaigauskas nebegali užtikrinti sklandaus VRK darbo.

„Dabar dar kol kas neplanuoju (teikti projekto), reikia pirmiausia pasižiūrėti, kokios nuotaikos grįžusių Seimo narių, ir mes nebeturime tiek daug laiko, tik (lapkričio) trečią dieną ir pusę aštuntos, nežinau, ar būtų didelė prasmė, jei mes jį atleistume“, – sakė L. Graužinienė.

VRK vadovas po pirmojo rinkimų turo susilaukė daug kritikos, nes smarkiai vėlavo rinkimų rezultatai, taip pat nebuvo užtikrinta rinkėjų asmens duomenų apsauga, kai jungiantis per specialų rinkimų tinklalapį buvo galima matyti kitų asmenų duomenis.

Z. Vaigauskas Vyriausiajai rinkimų komisijai vadovauja jau daugiau kaip 20 metų – nuo 1994-ųjų. Netrukus turėtų baigtis jo kadencija VRK vadovo pareigose. Pats Z. Vaigauskas sako darbo tęsti neketinantis, tačiau nori užbaigti Seimo rinkimus.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką slaptu balsavimu skiria Seimas Seimo pirmininko teikimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.